Conde míří ze zlínské Letné do zahraničí, kde se bude prát o Ligu mistrů. Ševci by brali Ciciliu

Conde míří ze zlínské Letné do zahraničí, kde se bude prát o Ligu mistrů. Ševci by brali Ciciliu

Zlínský klub se po několika letech rozloučí s titulárním partnerem Fastavem. Bez hlavního sponzora by však Ševci dlouho zůstat neměli a jméno následovníka by mohlo být oznámeno příští týden.

"Zhruba do týdne podepíšeme smlouvu s novým hlavním partnerem, s nímž jsme dosud nespolupracovali. Už dolaďujeme jen detaily. Odrazí se to i v novém názvu klubu. Díky tomu by náš rozpočet měl zůstat plus minus na stejné úrovni jako dosud. I v současné těžké době ho dokážeme naplnit," nechal se slyšet sportem.cz citovaný Zdeněk Grygera.

Protože hokejový klub z Baťova města spadl o soutěž níže, fotbal by mohl být v o něco výhodnější pozici. "Na nějaké hodnocení je ještě brzy. Zatím se zřejmě neděje nic zásadního. Cítím ale, že zájem o náš klub je poslední dobou docela značný. Ze dvou velkých sportů jsme zůstali v nejvyšší soutěži momentálně jen my, a tak budeme pochopitelně rádi, pokud díky tomu přitáhneme větší zájem sponzorů," přidal na sport.cz exreprezentant.

Hlavní trenér Jan Jelínek už ví, že kromě Vraštila, jenž zamířil do Sigmy a Matejova, který se odebral do Zbrojovky, nebude moci v novém ročníku použít ani Cheicka Condeho, který míří ven z Fortuna:ligy.

"Je na odchodu do evropského zahraničního klubu, který ještě nechci jmenovat. Bude ale hrát předkolo Ligy mistrů. V úterý by se měl Condeho přestup definitivně doladit. Je vidět, že i ze Zlína je možné zrealizovat přestup do kvalitního klubu v cizině. Je to pobídka pro naše mladé hráče," přidal na sport.cz někdejší obránce Sparty, Ajaxu i Juventusu.

Zlínští momentálně testují beka Slávika z Trenčína a na trhu pátrají zejména po hrotovém útočníkovi. Trenérskému štábu by se líbil Rigino Cicilia, jenž už nebude pokračovat v sousedním Slovácku. "Máme ho v hledáčku. Bral bych ho," uzavřel na sport.cz šéf zlínské lavičky Jelínek.

Štetina: Po 10 letech v Česku jsem se chtěl upsat ambicióznímu mužstvu a Spartak je tím správným klubem

Zdroj: fcfastavzlin.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.