Rajnoch: Viktoria potřebuje finanční injekci, vždyť Kliment, Tijani nebo třeba Cadu nedostali dorostenecké smlouvy

Rajnoch: Viktoria potřebuje finanční injekci, vždyť Kliment, Tijani nebo třeba Cadu nedostali dorostenecké smlouvy

Exreprezentant Jan Rajnoch si posvítil na dosavadní letní přestupové úspěchy tuzemské špičky. Zatímco Plzeň je podle něj hodně aktivní, Sparta dle jeho slov naopak trochu vyčkává.

"Mistr se netají tím, že chce do Evropy. Kádr rozšiřuje, což je třeba, když chce bojovat na dvou frontách. Sice tam nezvoní největší hvězdy, ale přivádí dobré hráče za slušné peníze. Hodně se mluví o tom, jak je na tom Viktorka finančně, když bere hráče po skončení smluv, ale za mě dělá velmi dobré kroky. A pokud tam jsou nějaké nezaplacené věci, tak věřím, že se s tím majitel klubu Šádek vyrovná, že je to záležitost dní, než to vyřeší. Je třeba, aby se nepřetrhaly vazby, které fungovaly během boje o titul. Hráči se musí v téhle chvíli soustředit na to, aby nabrali formu a dostali se v Evropě co nejdále. Ideální scénář by byl třeba do Ligy mistrů. Všem je jasné, že když není investor, dají se peníze vydělat na hřišti a hráči se o to musí poprat. Kluci budou muset chvíli na peníze počkat, ale je třeba táhnout za jeden provaz. Že klub finanční injekci potřebuje, o tom není třeba mluvit, vždyť Kliment, Tijani nebo třeba Cadu nedostali dorostenecké smlouvy," upozornil ve svém sloupku pro sport.cz čtyřicetiletý "Rajny".

Jak ho baví přestupová politika u stříbrného mužstva Fortuna:ligy? "Slyšet není letos v létě tolik o Slavii. Přestupy klub samozřejmě oznámí, ale jinak je spíš ticho. Posily mají dobré. Ewerton je kreativní hráč, trochu jako Stanciu. Má nějaké slabiny směrem dozadu, ale v ofenzivě dokáže být nesmírně platný. Umí vystřelit, dá gól z dálky. Do útoku přišel i Jurečka, což je další skvělý tah, stejně jako Doudera, jenž nahrazuje Baha. Myslím, že tito hráči mohou nahradit v sestavě Kuchtu se Stanciuem, kteří Slavii v boji o titul citelně chyběli. Pozitivní signál je i to, že se béčko Slavie posunulo do druhé ligy. To je ohromné plus, že už nebudou mladíci chodit nikam na hostování," přidal na webu sport.cz internacionál, jenž prošel v minuloosti Cottbusem i třemi tureckými adresami.

Jako odchovanec Sparty se samozřejmě vyjádřil i k ní. "Začala zhurta, všichni poznávají kouče Priskeho, který se netají tím, že je třeba pracovat v intenzitě. Klub zatím nějak vehementně neposiluje, spíš jedná střídmě. Připravení musejí být Letenští ale dobře, pokud chtějí naplnit tradičně vyhlašované cíle. Sparta je v tomhle směru věčně věřící. Los poháru určil Spartě asi nejtěžšího soupeře, ale jestli se chce vrátit na pozice, o nichž mluví vedení klubu, tak si musí s Vikingem poradit," naťukl červencové druhé předkolo Evropské konferenční ligy Rajnoch, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Čelůstka končí po pěti letech v Pardubicích a poprvé v kariéře míří ven - čeká ho kyperská 1. Division

Zdroj: sport.cz