Pro klub a jeho sebevědomí je přebírání klíčů od Prahy směrem k příští sezoně skvělé, tvrdí Horňák

Pro klub a jeho sebevědomí je přebírání klíčů od Prahy směrem k příští sezoně skvělé, tvrdí Horňák

Delegace pražské Sparty si v úterý došla na Staroměstskou radnici pro Klíč primátora hlavního města Prahy za vítězství v derby nad věčným sokem z Edenu. Její součástí byl též Michal Horňák, který klub z Letné převzal v samém závěru uplynulé sezony po odvolání Pavla Vrby.

„Přebírat klíč od Prahy je něco speciálního. Během mé hráčské kariéry takovéto oslavy výher v derby nebyly. Je to pro mě novinka, trenérských derby jsem zase tolik nezažil. Jsem hrozně rád, že jsme tady a že jsme mohli klíč od Prahy získat. Každé vítězné derby je velmi dobré pro klub. Jsme hrozně rádi, že jsme tady mohli být. Pro klub a jeho sebevědomí je to směrem k příští sezoně skvělé,“ prohlásil Horňák, který vyhrál derby na trenérské lavičce poprvé.

Desetinásobný mistr ligy rovněž přiznal, že je pro něj na trenérské lavičce vítězství v derby úplně něco jiného, než pro něj bylo vítězství na trávníku coby hráče. „Jako trenér to prožívám úplně jinak. Když jsem byl ještě jako hráč, tak jsme si popovídali se spoluhráči a pak jsme třeba pokračovali třeba někam do kavárny. Když jste trenér, tak ihned po zápase třeba přemýšlíte, kde nastaly chyby a v čem jsme mohli být lepší. Následně sledujete ještě video. V tomto ohledu je to mentálně náročnější, než když derby zažíváte jako aktivní hráč,“ prohlásila sparťanská legenda. Při slavnostním ceremoniálu přebírání klíče byl navíc Horňák poměrně nervózní…  

„Když jsem přebíral klíč a podepisoval jsem se do památeční knihy, tak jsem byl nervóznější než na hřišti. Na takové ceremonie moc nejsme zvyklí. Bylo to samozřejmě potěšení na srdci. Jsme rádi, že jsme to derby dokázali zvládnout. I když v tabulce to potom nemělo takový vliv. Každé derby, které se vyhraje, je ale pro Spartu velmi dobré,“ popsal trenér, který se po sezóně vrátil zpět ke sparťanské rezervě, se kterou se nyní připravuje na novou sezonu.

Rajnoch: Viktoria potřebuje finanční injekci, vždyť Kliment, Tijani nebo třeba Cadu nedostali dorostenecké smlouvy

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.