Slavia přenechává Liberci mládežnického reprezentanta. Podle Bílka jde o stejný model jako u Višinského...

Slavia přenechává Liberci mládežnického reprezentanta. Podle Bílka jde o stejný model jako u Višinského...

Jednadvacetiletý záložník Lukáš Červ, jenž má za sebou dvě hostování v Jihlavě a Pardubicích, už nepatří Slavii a stal se novou akvizicí Slovanu Liberec.

Český reprezentant do jednadvaceti let, jenž nedávno nastoupil v základu i proti Anglii, podepsal na stadionu U Nisy víceletou smlouvu, nicméně sešívaní však mají právo zpětného odkupu za předem určenou sumu.

"Jedná se o stejný model jako u Denise Višinského. Hráči si díky přestupu získávají pevnou pozici hned od začátku a svými výkony si mohou říct o další zájem Slavie v budoucnu. Přejeme Lukášovi hodně štěstí," zaznělo z úst sportovního ředitele Jiřího Bílka.

Sám hráč se na nové angažmá moc těší, protože poslední dvě sezony strávil na hostování. "Byl jsem rád, že se teď naskytla možnost trvalého přestupu do Slovanu. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem byl nadšený a říkal jsem svému agentovi, že do Liberce určitě chci," přiznal na fcslovanliberec.cz Červ.

O Slovanu ví, že jde o rodinný klub. "Je tu dobrá atmosféra i zázemí. To vše se mi hned v první den potvrdilo a zapůsobilo to na mě.Trenéra Kozla znám z mládežnických reprezentací, on mě také zná, hrálo se mi pod ním vždy dobře. Ještě nejsem po zranění z reprezentačního zápasu zdravotně úplně v pořádku, ale už je to lepší. Těším se na příští sezony v Liberci a doufám, že se bude dařit týmu i mně," uzavřel talentovaný záložník, jenž se nyní bude prát v modrobílém dresu za podještědskou značku a začít může již v pátek 24. června v Benátkách nad Jizerou proti Mladé Boleslavi.

Vízek není spokojen s Fouskem: Hokejisté mají prezidenta, fotbal ne. Jsem z něj zklamaný, Poborský by byl lepší

Zdroj: slavia.cz, fcslovanliberec.cz