V Uherském Hradišti věří, že Nguyen bude i nadále základním stavebním kamenem. Na jak dlouho se upsal?

V Uherském Hradišti věří, že Nguyen bude i nadále základním stavebním kamenem. Na jak dlouho se upsal?

1. FC Slovácko uplatnilo podle očekávání opci na svou brankářskou jedničku Filipa Nguyena, který se tak stal definitivně kmenovým hráčem posledního vítěze domácího poháru.

Exliberecký gólman, jenž za Slovácko dosud odchytal 26 ligových soubojů s bilancí osm čistých kont, se v Uherském Hradišti upsal do 31. prosince 2024, čili na dva a půl roku.

"Filip v předchozí sezóně potvrdil to, co jsme od jeho příchodu očekávali. Jedná se o spolehlivého gólmana a my věříme, že bude našim základním kamenem i v nadcházející sezóně, ve které bychom se rádi probojovali do další fáze evropských pohárů," uvedl na fcslovacko.cz sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

Spoluhráč Kozáka, Brandnera či Kadlece oceňuje, že se nemusí vracet pod Ještěd. "Jsem rád, že Slovácko mělo zájem uplatnit opci a mohu zde pokračovat, protože jsem tady spokojený jak fotbalově, tak i po lidské stránce. Věřím, že tato sezóna bude ještě úspěšnější a povede se nám probojovat do nějaké skupiny v evropské soutěži," uzavřel na fcslovacko.cz ostřílený Nguyen.

První start léta si může připsat již v sobotu na stadionu Širůch proti Trenčínu.

Bořil je velký slávista, ví, co obnáší hrát v Edenu a je pro tým důležitý v momentě, kdy tam trenéři nejsou

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.