Bořil je velký slávista, ví, co obnáší hrát v Edenu a je pro tým důležitý v momentě, kdy tam trenéři nejsou

Bořil je velký slávista, ví, co obnáší hrát v Edenu a je pro tým důležitý v momentě, kdy tam trenéři nejsou

Dlouhodobě zraněný kapitán Slavie Jan Bořil sice ještě nějakou dobu do hry nezasáhne, protože ještě ani neběhá, nicméně se svým týmem už byl na kondičním soustředění v Rakousku a jeho návrat už dostává reálné obrysy.

Pomohla přítomnost jednatřicetiletého zadáka, jenž je součástí dění v Edenu od roku 2015, k lepší atmosféře v kádru úřadujícího vicemistra?

"Je velký bonus, že tady s námi byl. Občas už se účastní i společných tréninků, například v posilovně. Jinak ale má svůj individuální program, jeho stav bohužel zatím neumožňuje ani běhat s týmem," ozřejmil na stránkách slavia.cz Jindřich Trpišovský.

"Na všech tréninkových jednotkách však vidíte, že má velké zkušenosti. Navíc si troufám říct, že to je velký slávista a ví, co obnáší hrát ve Slavii a hrát evropské soutěže. Pomáhá nám to přenášet na mladé hráče, velká část těch zkušených tady s námi momentálně není, navíc jich za poslední dobu také hodně odešlo. Tým se proměnil. To, že s sebou máme kapitána, je velký bonus, byla to jedna z věcí, která nám v sezoně trochu chyběla. Bóřův projev, verbální i nonverbální, a. Honzova přítomnost nám celkově hodně pomáhá," chválil svého ostříleného svěřence uznávaný kouč, jenž se v minulosti objevil také na Žižkově či v Liberci.

Někdejší bek Mladé Boleslavi i Viktorie Žižkov naposledy nastoupil za sešívané "S" v říjnu loňského roku. Chybí už tak třičtvrtě roku.

Slavia přenechává Liberci mládežnického reprezentanta. Podle Bílka jde o stejný model jako u Višinského...

Zdroj: slavia.cz