Útok Kuchta - Čvančara? Jeden detail mně neštymuje, oba mají horké hlavy, může být mezi nimi řevnivost, říká Vízek

Útok Kuchta - Čvančara? Jeden detail mně neštymuje, oba mají horké hlavy, může být mezi nimi řevnivost, říká Vízek

Jan Kuchta, jenž je právě teď druhým nejlepším českým útočníkem hned po Patriku Schickovi, by měl být podle sparťanského asistenta Thomase Norgaarda příšerný pro soupeře, ale důležitý pro letenský styl. Co si o příchodu exsešívaného goleadora myslí internacionál Ladislav Vízek?

"Jsem na něj šíleně zvědavý. Sparta ukázala, že umí Slavii ukrást hráče. Ono to nebylo zas tak překvapivé, protože Kuchtič se v Edenu neloučil v dobrém, byly tam problémy, nějaké prohřešky proti dobrým mravům. Taky se vztekal, že občas nehraje. Ve Spartě si něco takového těžko dovolí, koneckonců mu tyhle výlevy nežrali ani ve Slavii," připomněl na stránkách Deníku Sport sedmašedesátiletý expert.

Třetí tým uplynulého ročníku Fortuna:ligy udělal každopádně podle něj moc dobrý nákup. "Tomáš Rosický hned řekl, že Priske s jeho příchodem souhlasí. Chtěl ukázat, jak jsou na Letné v managementu šikovní. Ale Tome, co ty tři posily před Priskeho příchodem?," ptal se na stránkách Sportu olympijský vítěz z roku 1980.

Dnes již bývalý střelec Lokomotivu Moskva, kde ovšem příliš dlouho nevydržel, ale bude podle něj pořádně nažhavený. "Vnímá, že ho lidi berou víc než kdy dřív. Prý bude brát milion a půl měsíčně. Trochu se mně z toho čísla zatočila hlava. Očekávání budou obří. Společně s Čvančarou mohou vytvořit smrtící duo. Ale jeden detail mně trochu neštymuje: oba mají horké hlavy. Může být mezi nimi řevnivost. Když se ale sladí, mohou opravdu válet a dotáhnout Spartu po devíti letech k titulu," uzavřela ve svém sloupku pro Deník Sport ikona Dukly s historií v Le Havru.

Ve čtvrtek proti Opavě ještě Kuchta nehrál a na Strahově se na své nové spoluhráče pouze díval, nicméně na herním soustředění v Rakousku už do akce půjde také on.

Snad už i Čvančara pochopil, o čem to ve Spartě je, říká Siegl. Jak vidí Sadílka s Kuchtou a jaký názor má na Priskeho?

Zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.