Barcelona přivádí dva hráče, kteří by na Camp Nou měli opět přinést trofeje

Barcelona přivádí dva hráče, kteří by na Camp Nou měli opět přinést trofeje

Barcelona stále musí řešit otázku financí. Její hospodaření z let předešlých ji stálo hodně. Nicméně i přesto je na přestupovém trhu velice aktivní. Pokukuje po leckterém hráči a nově přivádí i dvě posily.

Tou první je Andreas Christensen, který přichází jako volný hráč. Ten tak končí po dekádě v londýnské Chelsea, která mu dala povolení k přesunu do Katalánska.

O jeho cestě na Camp Nou se spekulovalo, od té doby, kdy odmítl podepsat novou smlouvu na Stamford Bridge.

Vleklá sága, která byla rovněž poznamenaná finančními problémy Barcy, je nicméně u konce.
Šestadvacetiletý střední obránce se s Barcelonou dohodl na čtyřletém kontraktu.

Druhou, novou tváří los blaugranas je Franck Kessié. Pětadvacetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny přichází do katalánského celku rovněž jako volný hráč.

Kessié do Barcelony zamíří po třech letech, které strávil na San Siru, kde oblékal modročervený dres.
V uplynulé sezoně Serie A odehrál 31 zápasů, dal šest branek a přispěl Rossoneri k ukončení jedenáctiletého čekání na mistrovský titul.
Stejně jako kolega Christensen pak podepsal čtyřletou smlouvu.
Součástí dohody s úřadujícím španělským vicemistrem je i výstupní klauzule na 500 milionů eur (asi 12,4 miliardy korun).

Znamenají nově příchozí, že finanční krize Barcelony je zažehnána? Ne tak úplně. Problémy zůstávají, i co se týče registrací novách jmen. Vedení klubu však tvrdí, že má dostatek místa ve svém platovém stropu, tudíž si nové tváře může dovolit.

Zdroj: Goal.com