Sparťanští zelenáči Horák, Vydra, Jonák a Večerka si každé rady od Hancka či Sivoka mimořádně váží...

Sparťanští zelenáči Horák, Vydra, Jonák a Večerka si každé rady od Hancka či Sivoka mimořádně váží...

Dánský odborník vzal na rakouské soustředění také čtyřlístek mladíků ve složení Patrik Vydra, Dalibor Večerka, Tomáš Jonák a Daniel Horák.

"Já už se s hráči A-týmu znám trochu déle. Byl jsem s nimi v Marbelle. Musím říct, že jsem moc rád, že jsem se dostal až sem na soustředění. Byl bych rád, kdybych se v kádru áčka udržel. Nám mladším klukům hodně pomáhá Hancko, který i přes svůj stále nízký věk patří ke zkušeným hráčům. Musím také zmínit Tomáše Sivoka. Předává nám cenné zkušenosti. Hrál také obránce, takže mně osobně říkal, jak mám v určitých situacích stát. To mi určitě pomáhá se posouvat kupředu," vyprávěl na webu sparta.cz Horák, který si proti Rijece připsal 30 minut a s Wolfsbergerem strávil na hrací ploše hodinu.

Kapitán devatenáctky Patrik Vydra pronikl do letenského áčka již v průběhu jara. "Absolvoval jsem přípravu v béčku, tady je to o level výš. Kluci jsou zkušenější, mají toho víc odehráno. Je to pro mě obrovská zkušenost tady být. Doufám, že v áčku zůstanu co nejdéle. Zatím jsem nadmíru spokojený. Nový trenér nám dal impuls do další práce. Chce hrát náročný a běhavý fotbal. V české lize je to pro nás dobré. Věřím, že to přinese úspěchy. Proti Dukle jsem hrál stopera s Jardou Zeleným. Hodně mi pomáhal a říkal mi, co mám zlepšit, abychom se spolu sehráli. Zápasy analyzujeme dopodrobna. Hrajeme nový styl, takže si ukazujeme chyby, které jsme dělali a kde chceme být lepší, jak chceme presovat, rozehrávat a podobně. Co nejdéle bych se chtěl udržet v A-týmu a když se to nepovede, tak nastupovat za béčko a tam toho odehrát co nejvíc," přidal na sparta.cz Vydra.

Nejvytíženějším mužem sparťanského béčka byl v uplynulém ligovém ročníku Jonáš. Pobyt v Bad Kleinkirchheimu si tak jednoznačně zasloužil. "Je to náročné, ale jsou to cenné zkušenosti. Když to porovnám se soustředěním v béčku, tak tam jsme měli víc tréninků, ale tyhle jsou v mnohem větší intenzitě. Hlavně chci načerpat co nejvíc zkušeností, ať už na hřišti i mimo něj. Například, jak profesionálně se kluci chovají. Zatím nemáme věk a postavení na to, aby s námi trenér vtipkoval," doplnil v interview pro stránky sparta.cz Jonáš.

A co Večerka, jehož si Sparta pořídila v létě loňského roku v Opavě? "Jsem moc rád, že se opce uplatnila. Chtěl bych v této sezoně přidat nějaký start za A-tým, odehrát co nejvíc utkání v béčku a pomoct klukům, kteří tam přišli z devatenáctky. Příprava je náročná. Přišel nový realizační tým. Nastavily se určité věci. Trénuje se ve větší intenzitě a je to náročnější. Zkušenější hráči s námi mluví během tréninků. Snaží se nám pomoct v organizaci a v různých cvičeních. Jsem za to moc rád," uzavřel na sparta.cz autor 23 prvoligových startů, na které dosáhl ještě ve Slezsku.

Protože Rada postupně přechází na post trenéra brankářů, Dukla se dohodla se Spartou na Čtvrtečkovi

Zdroj: sparta.cz