Vůdce Viktorie Hejda: Na můj vkus přišlo hodně hráčů, je pro ně těžké, aby si bleskově zvykli na naše herní principy

Vůdce Viktorie Hejda: Na můj vkus přišlo hodně hráčů, je pro ně těžké, aby si bleskově zvykli na naše herní principy

Když se Plzni v generálce na soutěžní boje zranil kapitán a jeden z jednoznačných lídrů západočeského mužstva Lukáš Hejda, obavy měli nejen Michal Bílek s Pavlem Horváthem. Tím spíš, že českého mistra čeká velmi důležitý dvojzápas ve druhém předkole Ligy mistrů.

"Cítím se líp a líp. Dostal jsem pár dnů na to, abych se dostal do optimální pohody. Věřím, že start sezony stihnu. S tímto zraněním mám velké zkušenosti. Když jsem viděl nohu, věděl jsem hned, že bude stačit pár dnů, abych se dostal zpátky. Měl bych v Helsinkách nastoupit," ozřejmil na poslední tiskovce Viktorie exsparťanský zadák, jehož slova nabídl web gol.cz.

Proti HJK budou hrát na severu Starého kontinentu na umělé trávě. Vykolejit by to však plzeňský soubor nemělo. "Tohle je asi jediná komplikace, umělka není úplně ideální. Nemůžeme si ale vybírat, na čem budeme hrát. Popereme se s tím," ubezpečil fanoušky portálem gol.cz citovaný dvaatřicetiletý stoper.

Protože je Viktoria už tři roky bez pohárů, letošní základní skupinu potřebuje jako sůl, protože by to do Doosan arény přineslo klid. "Musíme přijmout roli favorita, ale pořád jde o finského mistra, kvalitu určitě má," vyjádřil respekt k nejbližšímu soupeři kolega havla, Kalvacha, Chorého a spol.

V letní přestávce se však plzeňský kádr notně proměnil. Kromě osmi nováčků se vrátily do Štruncových sadů i dvě známé tváře Sýkora a Holík. I z toho má zadák respekt, nicméně doufám, že se to nijak negativně neprojeví. "Na můj vkus přišlo hodně hráčů. Noví kluci ale zapadli bez problémů. Byť je pro ně těžké, aby si bleskově zvykli na naše herní principy," uzavřel na stránkách Gólu Hejda, jenž patřil v mistrovské sezoně k největším oporám.

Za každou cenu musíme postoupit, to je náš jasný cíl a možná hlavní cíl celé sezony, upozornil plzeňský Kopic

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.