Frýdek má určitě v hlavě, že by se jednou chtěl na Letnou vrátit. Podle Kozla to není úplně science fiction...

Frýdek má určitě v hlavě, že by se jednou chtěl na Letnou vrátit. Podle Kozla to není úplně science fiction...

Třiadvacetiletý rodák z Leverkusenu Christian Frýdek ze Slovanu Liberec vstřelil ve své dosavadní kariéře tři prvoligové góly a z toho dva byly Spartě.

U obou branek podještědské družiny na Letné byl namočen i v neděli. "Co se týče toho, že jeden gól jsem dal a druhý připravil, určitě to byl můj nejlepší zápas. Hlavně, Sparta se neporáží každý den a jsem hrozně šťastný, že jsme tady vyhráli. Ve Spartě je těžké hrát, protože nároky fanoušků na hráče jsou obrovské. Rychlý gól nám fakt pomohl, pak pak jsme přidali druhý ze druhé standardky a věděli jsme, že se jim bude hrát těžce. Sparta je pořád jeden z nejlepších týmů u nás, takže pod tlak se tady dostává každý tým. Nebyli jsme výjimkou. Důležité je, že jsme to vydrželi. Brankář Olie Vliegen podržel, chytil tam stoprocentní šanci Čvančary," pochválil svého spoluhráče bývalý záložník letenského "S".

Sám má pro rudý tým ze sedmičky pořád slabost. "Když jsem přicházel na stadion, měl jsem po celém těle husí kůži, protože to tady mám fakt rád a stadion je nádherný, takže zápas na Spartě je pro mě něco extra. Jsem moc rád, že jsem tady dal znovu gól. Bude to hodně drahé, bude nějaká snídaně, možná sushi po tréninku," usmíval se stále perspektivní středopolař ze stadionu U Nisy.

Nyní musí Slovan potvrdit cenný výsledek ve druhém kole proti Teplicím, kterým se podařilo přibrzdit mistrovskou Viktorii. "Víme, že když doma nezvládneme Teplice, výhra na Spartě je víceméně k ničemu. Přivedli jsme dobré hráče, ať už Lukáše Červa, Matyáše Kozáka ze Sparty, Micka van Burena, Maxe Talovjerova, nerad bych na někoho zapomněl. Víme, že sílu máme," informoval na webu ceskatelevize.cz syn vicemistra Evropy z roku 1996.

Bývalého hráče Vlašimi, Táborska i Hradce Králové by navíc mohl podle jeho současného trenéra Luboše Kozla čekat budoucí comeback právě ve Spartě. "Hrál tady výborně i minulý zápas. Podával velmi dobré výkony i v přípravě, byl výrazný, teď na to navázal. Má motivaci se tady vždycky ukázat, protože odsud vzešel a určitě má v hlavě, že by se sem jednou chtěl vrátit. Myslím si, že pokud takhle bude pokračovat, není to úplně science fiction," uzavřel na ČT Sport jednapadesátiletý liberecký šéf, který trénuje modrobílé barvy necelý rok.

Spoustu lidí teď bude říkat, že nejsme dobří, a že na to nemáme, nás to musí semknout, nabádá Priske

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.