Čvančara je stejný jako Tecl, Holec je parodie na gólmana, Juliše vyměnit za Vašulína či Almásiho, radí Řepka Spartě

Čvančara je stejný jako Tecl, Holec je parodie na gólmana, Juliše vyměnit za Vašulína či Almásiho, radí Řepka Spartě

Tomáš Řepka je v poslední době jedním z nejčastějších a nejhlasitějších kritiků současné Sparty. Podle svých slov by ale raději chválil a byl by rád, kdyby mu k ostřejším slovům nedávala žádný důvod...

"To se ale bohužel neděje. Na celou věc koukám jako trenér, to je a bude moje další působení a umět rozebrat zapas konstruktivně, i když s emocemi, je základ," obhajoval své časté výpady na adresu letenského "S" osmačtyřicetiletý internacionál.

"Proti Slovanu Liberec nedostali do vápna jediný kloudný centr, a kdyby byla v bráně popelnice, tak je to stejný. Krajní beci a křídla jsou neskuteční tragédi. A o kreativním záložníkovi si můžeme jen nechat zdát., Žádná překvapivá průniková přihrávka, nulové zrychlení hry a Čvančara je stejný "kanonýr" jako Tecl. Dřív sice hořela obrana, ale aspoň dávali góly - teď je z toho vzadu průchoďák a vepředu jsou totálně impotentní," kroutil hlavou na svém osobním instagramovém účtu rodák z Brumova-Bylnice.

Domácí prohru s Libercem označil za otřesnou. "Místo toho, aby do toho trenér rázně říznul a vyměnil pár hráčů, tak tam dá (až na Mejdra) stejnou sestavu jako v Norsku? Krajní beci nedají jediný nebezpečný centr do vápna, křídla v podstatě nemáme, tvůrce hry neexistuje, hrají to furt stejně stereotypně a bez nápadu, gólman chytí maximálně tak rýmu, a když už se náhodně dostanou do nějaké šance, tak jí Čvančara úplně ostudně zazdí. Na současnou Spartu stačí, aby soupeř hrál agresivně, hodně běhal a občas trefil zařízení, protože gól dá té parodii na gólmana vždycky," podal si slovenského brankáře Holce bývalý stoper Fiorentiny a West Hamu.

A někdejší kapitán dvanáctinásobného mistra země z Generali Česká pojišťovna arény se nebál být konkrétní ani dál. "Vidím to takto: Holec na hostování, Nitu na kolenou odprosit, aby se vrátil; Hancka prodat, vrátit na stopera Vitíka; až se uzdraví mladý Krejčí, tak k němu Sadílka a na desítku Daňka; na křídla Wiesnera a Ryneše; Juliše vyměnit s Hradcem za Vašulína nebo s Baníkem za Almassiho. Krajní beky naučit účinně centrovat," zaznělo v kritice rázného exreprezentanta, jehož názor lze najít na Instagramu.

Teď už se ze Sparty nikdo nepodělá, ta doba je pryč, míní Řepka. Hůl nad Priskem by ale ještě nelámal...

Zdroj: Instagramový účet Tomáše Řepky