Deset nejlépe placených českých hráčů za poslední rok? Na listu nechybí ani Pavlenka, Vaclík nebo Novák

Deset nejlépe placených českých hráčů za poslední rok? Na listu nechybí ani Pavlenka, Vaclík nebo Novák

Ostřílený Jiří Pavlenka nemá žádný důvod k mračení. Jeho Werder Brémy je po jedné druholigové sezoně opět v bundeslize a on sám navíc patří mezi 10 nejlépe placených českých hráčů.

Vyplývá to z čerstvě zveřejněného žebříčku magazínu Forbes, který ve svém nejnovějším žebříčku sledoval výdělky fotbalistů od července 2021 do června 2022.

Hrubý příjem přitom čerpal ze dvou zdrojů - jednak z platu od klubu, čehož se mohou týkat i výkonnostní bonusy a jednak z peněz, které hráčům garantují jejich sponzorské smlouvy.

Před bývalého brankáře Baníku i Slavie, jenž už působí na Weserstadionu více než pět let, se finančně dokázal dostat už pouze jeden gólman a to Tomáš Vaclík z Olympiakosu Pireus.

Přes 100 milionů korun si dokázali vydělat pouze dva fotbalisté - na účet Tomáše Součka připlulo za poslední rok 112 milionů korun, Patrik Schick si za stejný časový úsek dle smluvených kontraktů připsal 148 milionů korun a je tak nejlépe placeným českým fotbalistou současnosti.

Špatně se neměli ani Matěj Vydra, Jakub Jankto, Pavel Kadeřábek, Vladimír Coufal, Vladimír Darida nebo Filip Novák, s tím, že první dva jmenované česká ještě v tomto přestupovém okně změna trikotu. Burnley a Getafe už tak budou pouhou minulostí.

Deset nejlépe placených fotbalistů Česka:

Jiří Pavlenka - 44 milionů korun
Tomáš Vaclík - 45 milionů korun
Filip Novák - 52 milionů korun
Jakub Jankto - 53 milionů korun
Vladimír Darida - 60 milionů korun
Vladimír Coufal - 66 milionů korun
Pavel Kadeřábek - 77 milionů korun
Matěj Vydra - 85 milionů korun
Tomáš Souček - 112 milionů korun
Patrik Schick - 148 milionů korun

Kritik Vízek: Ať si Rosický nazuje kopačky, na hřišti bude platnější než v kanceláři. V Evropě nás za chvíli předeženou už i mužstva z Malty

Zdroj: forbes.cz