Neúnosné, nevysvětlitelné...Kmotrík už toho má plné zuby a přemýšlí o tom, že se slavného Slovanu zbaví

Neúnosné, nevysvětlitelné...Kmotrík už toho má plné zuby a přemýšlí o tom, že se slavného Slovanu zbaví

Ivan Kmotrík starší, majitel Slovanu Bratislava, který má v kádru například Jaromíra Zmrhala či Juraje Kucku, údajně začal zvažovat prodej nejslavnějšího slovenského klubu.

Mohou za to pravidelně se opakující pokuty za řádění fanoušků, které úřadujícího mistra slovenské nejvyšší soutěže ekonomicky oslabují.

Jen příklad - kvůli neurvalému chování příznivců Slovanu na půdě Ferencvárose Budapešť (rasistické urážení, předměty na hrací ploše a zakázaná pyrotechnika) musí bratislavská značka platit 78 tisíc eur, čili téměř 2 miliony korun a v poslední době vůbec nejde o ojedinělý případ...

Dvanácti slovenskými tituly ověnčený obr z Tehelného pole pro více než 22 tisíc diváků nikdy žádnou větší pokutu nedostal a navíc má před důležitou pohárovou odvetou uzavřen sektor C, který "patří" bratislavským ultras.

"Někdy toho mám plné zuby, pokuty sem, pokuty tam a klub se dostává do ztráty. S vlastněním klubu přicházejí problémy, které jsou pro mě společensky nevysvětlitelné," citoval web sme.sk prvního muže Slovanu, jenž je uprostřed partie s Olympiakosem Pireus a v prvním měření sil ve třetím předkole EL s ním remizoval 1:1.

Klub, který se nyní připravuje na nedělní domácí souboj se Skalicí, by tak brzy klidně mohl být na trhu k mání. "Tohle už je jedna z posledních kapek. Nebudeme platit pokuty pořád dokola. Tohle už je neúnosné, opět mě to donutilo přemýšlet o tom, že se klubu jako majitelé zbavíme," kroutil hlavou jeden z nejbohatších slovenských podnikatelů, do jehož portfolia patří nejen polygrafie a elektrotechnika, ale také reality.

Plzeň-Pardubice, Slavia-Zlín, Dynamo-Sparta, West Ham-City, Dortmund-Leverkusen, Slavia B-Sparta B

Zdroj: sme.sk