Doufám, že zde budu mít dostatek prostoru na to se češtinu naučit, říká Priske a dává naději i Drchalovi

Doufám, že zde budu mít dostatek prostoru na to se češtinu naučit, říká Priske a dává naději i Drchalovi

Spartě se ulevilo. I ona už v novém soutěžním ročníku 2022/2023 konečně okusila výhru, když se jí podařilo vyloupit půdu Dynama České Budějovice. Podle Briana Priskeho šlo o důležitý triumf...

"Nemůžu nyní říct, jak moc, ale je. První výhra v sezoně je vždy stěžejní a občas se těžko získává. Zároveň ale myslím, že už jsme odehráli lepší zápasy než tento. Některé jsme měli víc pod kontrolou, dnes nám ale okolnosti a všechny klíčové události hrály do karet. Výhru jsme si ale plně zasloužili a pro všechny je moc důležitá. Konečně cítíme, že se nám všechna ta tvrdá práce vyplácí a doufám, že se jedná o první z mnoha výher," přednesl na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele dánský odborník Brian Priske.

S jakou taktikou do souboje na jihočeském Střeleckém ostrově letenské "S", které stále musí hrát bez Haraslína i Krejčího, šlo? "Od prvních minut jsme nastoupili v diamantu, s Julišem a Čvančarou na hrotu. Soupeř ale nastoupil v odlišné formaci než v posledních zápasech, tak jsme na to museli v průběhu první půle reagovat a přešli jsme do klasického 4-4-2, což nám moc pomohlo. Pešek s Daňkem se adaptovali velmi dobře a Zelený se Sadílkem také. Po prvních patnácti minutách jsme získali kontrolu a rovnováhu ve středu pole i na stranách. Když čelíte týmu, který nastupuje, jak s wingbecky, tak s křídly, musíte se rychle adaptovat, což se nám povedlo. Hráče musím pochválit, jak rychle si na tuto změnu navykli. Naše rozestavení nijak nesouvisí s absencemi. Na hřišti byli dobří hráči a i ti, co přišli z lavičky, ukázali kvalitu a byli rozdíloví," pochválil svůj tým muž zodpovědný za výkony a výsledky dvanáctinásobného šampiona Česka.

Pokud jde o konkrétní výkony, kvitoval například představení mladého Kryštofa Daňka. "Stejně jako řada dalších odehrál povedené utkání. Víc hráčů vyčnívalo a předvedlo dobrý výkon, především střed dnes odvedl výbornou práci. Sadílek a Zelený v záloze tvrdě makali. Daněk ale roste každým dnem a odehraným zápasem. Tento zápas byl samozřejmě zatím jeho nejpovedenější. V tréninku vypadá dobře a má dobrou mentalitu, takže je příjemné vidět, že se tvrdá práce vyplácí. Jak jsem ale říkal, i spousta hráčů z lavičky měla pozitivní vliv na hru. Doufám, že jste viděl, že jsme silný tým. Chybělo nám mnoho zraněných hráčů a suspendovaný Kuchta. Všichni byli tady a připojili se na konci do kruhu. Je z toho cítit naše mentalita. Hráči táhnou za jeden provaz, nehledě na to, jestli zrovna nastupují. Všichni se navzájem podporují," lebedil si webem sparta.cz citovaný Priske, jenž vedl před Spartou Antverpy.

Je role reprezentanta Jaroslava Zeleného ve středu pole dlouhodobá varianta, nebo jen nouzové řešení? "Zeleného můžu postavit kamkoliv a předvede dobrý výkon. Klidně i jako brankář či útočník, on si s tím poradí. Je to inteligentní hráč a pracant. Teď i minulý týden plnil roli, která je pro nás důležitá, čímž nám dává spoustu možností. Pavelka se také po zranění potupně vrací. Vynechal většinu přípravy a konečně nám může poskytnout sílu, kterou budeme potřebovat. Je pro mě tedy složité říct, kde bude Zelí hrát. Každopádně je to důležitý hráč, který zastane vícero pozic," chválil bývalého slávistu Priske.

Čvančara s Julišem mu předvedli, že by delší absence Kuchty nemusela být problém "Čvančara, Juliš a Drchal jsou teď ti, kteří budou bojovat o dvě hrotové pozice. Zároveň jsem hráčům před týdnem řekl, že hráči, kteří budou v tréninku vypadat nejlépe, tak budou hrát. Všichni tři trénovali dobře, makali. I Drchy, který se k nám připojil, v týdnu tvrdě dřel a ukázal své kvality. Nyní soupeři hru pěkně znepříjemnil. Čvanči má potenciál, ale občas pouze talent a potenciál nestačí. Zároveň musíte poctivě pracovat. Čvanči také přišel o část přípravy a vrací se postupně zpátky. Pro všechny je to stejné. Musí přes týden dřít a ukázat, že chtějí hrát a že na to mají kvalitu," doplnil na sparta.cz pětačtyřicetiletý odborník.

Sám už rozdával některé pokyny v češtině. I jeho slovní zásoba se tak pomalu zlepšuje. "Některým českým slovům rozumím, ale bohužel jich mnoho není. Je pro mě také náročné mluvit. Snažím se vždy použít několik slov, ale není to jednoduché. Doufám, že zde budu mít dostatek prostoru na to se jazyk naučit. Momentálně se ale musíme soustředit na vyhrávání zápasů, odvést svou práci nejlépe jak umím, jak pro klub, tak pro tým. Jazykové znalosti snad přijdou později," uzavřel na sparta.cz Priske.

 Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.