Pokud Feyenord uzavře obchod s Bournemouthem, část utržených peněz použije na nákup letenského Hancka

Pokud Feyenord uzavře obchod s Bournemouthem, část utržených peněz použije na nákup letenského Hancka

Posledním slovenským hráčem, který se objevil ve Feyenoordu Rotterdam, byl mladý útočník Róbert Boženík, jehož ale nizozemská značka letos v létě zapůjčila Boavistě Porto.

Boženík má mimochodem stejnou minulost jako o dva roky starší sparťanský zadák Dávid Hancko. Také on totiž pronikl do velkého fotbalu z MŠK Žilina.

V brzké budoucnosti by mohli mít oba opět stejného majitele. Přední celek Eredivisie a finalista uplynulého ročníku Evropské konferenční ligy totiž měl obnovit jednání právě se zástupce letenského kapitána.

Feyenoord by totiž měl opustit klíčový obránce Marcos Senesi (25), do nějž má anglický Bournemouth investovat více než 12 milionů liber, což je téměř 350 milionů korun.

Utržené finance, za Argentince respektive část z nich, by prý patnácti primáty ověnčený Feynooord podle nizozemského tisku poslal do Generali Česká pojišťovna arény, kde je doma už nějaké to pondělí právě někdejší defenzivní hráč Fiorentiny.

"Feyenoord má nadstandardní vazby na sportovního ředitele sparty Tomáše Rosického a podle nejnovějších informací se o Hancka znovu zajímá," připomíná holandský list červencové spekulace o Slovákově odchodu z Fortuna:ligy.

Tehdy na to ještě nedošlo, nicméně protože je letos Sparta bez evropských pohárů, situace by se mohla změnit a sportovní úsek dvanáctinásobného šampiona Česka by vše mohl přehodnotit.

Ještě do konce června se mužstvo trenéra Slota, které o víkendu nasázelo venku pět branek Vitesse, představí proti Heerenveenu, Waalwijku a Emmenu. Bude už u toho i čerstvá otec Hancko?

Zdroj: footballtransfers.com, fr12.nl