Ousou? Je to prý jen otázka času, kdy se posune do většího mužstva. Na Švédovi je vidět velký progres...

Ousou? Je to prý jen otázka času, kdy se posune do většího mužstva. Na Švédovi je vidět velký progres...

V posledních letech se ve slávistickém prostředí zjevili i hráči, pro které byl Eden pouze přestupnou stanicí ven a příliš dlouho se ve Vršovicích nezdrželi.

Jako příklad můžeme uvést jména jako Antonín Barák, Michael Lüftner, Alex Král, David Zima nebo zatím naposledy Alexander Bah, jenž už je pár týdnů součástí Benfiky Lisabon.

Příliš dlouho by nemusel vydržet v české metropoli ani dvaadvacetiletý švédský stoper Aiham Hanz Ousou, jenž hraje Fortuna:ligu od loňského léta a přišel do ní z Häckenu, který působí ve švédské Allsvenskan.

"Pro mě je Ousou a Santos ideální stoperská dvojice. Santos se ale musí vyvarovat zbytečným chybám a občasnému podcenění herních situací. Občas působí na hřišti až arogantně. Nicméně oba jsou to velmi zajímaví obránci, kteří se ještě mohou hodně zlepšit," okomentoval defenzivní linii slavného "S" expert Stanislav Levý, jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

Hráč, jenž v této sezoně odehrál za Slavii čtyři soutěžní duely, patřil společně s Alešem Mandousem ke klíčovým mužům aténské války. "Pořád je to mladý hráč, ale je v něm obrovský potenciál. Má rychlost, soubojovost, umí vyvézt balon. Sice se také nevyvaruje chyb, ale umí se z nich poučit. Do budoucna je to určitě hodně zajímavý stoper,“ pokračoval ve chvále Sportem citovaný Levý.

Mohl by se i on vydat do lepší soutěže? "Pokud bude pokračovat v takových výkonech a Slavia se dostane do skupiny, pozornost a zájem určitě vzroste. Je to otázka času, kdy se posune do většího mužstva. Je na něm vidět velký progres," uzavřel na iSport.cz čtyřiašedesátiletý trenérský odborník s minulostí v Hannoveru, Slovácku, Plzni či Slasku Wroclaw.

Právě teď by se mohla tržní cena Ousoua pohybovat okolo 40 milionů korun a stále může růst. Sešívaní si ho přitom pořizovali ze Skandinávie za mnohem nižší částku.

Vydrží Sor na vršovické půdě pouhých 7 měsíců? Hrošovského klub z First Division A nenabízí zrovna málo...

Zdroj: Deník Sport