Jsem muž, který obnoví slávu United, nepochybuje o svých schopnostech ten Hag

Jsem muž, který obnoví slávu United, nepochybuje o svých schopnostech ten Hag

Erik ten Hag nezačal svou štaci v Premier league zrovna nejlépe. Jeho svěřenci v úvodním kole podlehli skvěle připravenému Brightonu a na Rudé ďábly se snesla kritika, která mířila i na jejich lodivoda. Nicméně nizozemský stratég je o svých schopnostech přesvědčen.

"Jsem přesvědčen, že to zvládnu. Všude, kde jsem působil, jsem to zvládnul. Jsem muž, který obnoví slávu United,“ nepochybuje o svých zkušenostech dvaapadesátiletý kouč.

Je nutno podotknout, že ten Hag je pouze na začátku cesty. Nová vize i revitalizace klubu potřebuje určitý čas, avšak v tak sledovaném klubu, jakým Manchester United je, je každé zaváhání smrtelné.
Toho si je vědom i bývalý trenér Ajaxu, se kterým získal tři ligové tituly. "Nemohu žádat fanoušky, aby byli trpěliví – doufám, že budou – protože chtějí vidět vítězný tým, a proto jsem tady, avšak budu potřebovat čas. V krátkodobém horizontu musíme vyhrát každý zápas a věřím, že když budeme postupovat zápas od zápasu, výsledky se dostaví,“

"Musíme splňovat vysoké standardy a držet vysoké standardy“.

O tom, zdali bude pouť nizozemského trenéra na lavičce Rudých ďáblů úspěšná, rozhodne čas, nicméně na nabádání o trpělivosti začínají být fanoušci Manchesteru již alergičtí.  Leč dlouhodobá práce trenéra nese při troše trpělivosti své ovoce.
I Klopp potřeboval čas a trpělivost majitelů. V obdobné pozici se nacházel i trenér Arsnalu Arteta, jenž si svou pozici uhájil i přes nevídaně špatný start do sezony, v tomto případě se vedení Gunners poučilo z předchozí situace, kdy na lavičce působil Unai Emery, jenž nedostal tolik času, jako jeho nástupce. 

Dokáže ten Hag dovést Rudé ďábly opět na vrchol a dají majitelé šanci dlouhotrvajícímu projektu?

Zdroj: skysports.com, manutd.com