Viktoria nabrala směr Kavkaz. Horváth zmínil hodně vykřičníků, Sýkora se však do Baku vrací moc rád...

Viktoria nabrala směr Kavkaz. Horváth zmínil hodně vykřičníků, Sýkora se však do Baku vrací moc rád...

17. srpna v Baku a 23. srpna v Plzni. Přesně na těchto dvou místech se v nejbližších sedmi dnech rozhodne o tom, zda bude hrát český mistr na podzim Ligu mistrů, nebo Evropskou ligu.

Na půdu ázerbajdžánského mistra se soubor trenéra Michala Bílka odebral v úterý dopoledne. Předzápasový trénink v kavkazské metropoli na stadionu Tofiqa Bahramova pak proběhne v podvečerních hodinách.

Domácí Karabach by měl být papírově jasně nejtěžší překážkou. "Pro nás je to nepříjemný soupeř. Hodně drží balon, po ztrátě míče i dost pressují, obzvlášť v domácích zápasech byli hodně odvážní a v presinku úspěšní, měli hodně zisků a potom to trestali. Když získají vysoko balon, jsou hodně nebezpeční i produktivní. Pro nás je tam hodně vykřičníků, čeho se nesmíme dopouštět a naopak jak tuhle jejich část přecházet," informoval před odletem asistent Pavel Horváth.

Na adresu nejbližšího protivníka se vyjádřil i důležitý západočeský křídelník Jan Sýkora. "Výsledky soupeře mluví za vše, je to velice kvalitní tým, který je lépe organizovaný než Šeriff. Ale my tam jedeme s jasným cílem vyhrát a přivézt si domů co nejlepší výsledek," avizoval bývalý záložník Lechu Poznaň, jenž má na Baku velmi příjemné vzpomínky.

Právě tam totiž zaznamenal nejrychlejší branku v historii Evropské ligy. Stalo se tak ještě v době, kdy působil ve Slovanu Liberec a jeho gól padl po 10 vteřinách. "Těším se tam, mám na to místo hezké vzpomínky. Ačkoliv ten zápas skončil remízou, tak se mi tam povedlo něco nezapomenutelného. Stále je ten gól v knize rekordů, takže je to pro mě navždy speciální. Budeme ale hrát úplně jiný zápas, na jiném stadionu a musíme udělat maximum, abychom si splnili sen a postoupili," uzavřela plzeňská sedmička.

Anglická verze Viktorie Plzeň? Nottingham přivítal 14 nových tváří

Zdroj: fcviktoria.cz