Casemiro podepsal na Old Trafford. Kapitolu jménem Real Madrid prý ale ještě neuzavřel

Casemiro podepsal na Old Trafford. Kapitolu jménem Real Madrid prý ale ještě neuzavřel

Brazilský fotbalový reprezentant Casemiro slíbil fanouškům Realu Madrid, že se do klubu ještě někdy vrátí. Třicetiletý středopolař odešel ze španělského velkoklubu do Manchesteru United, který za něho na Santiago Bernabéu pošle přibližně 60 milionů liber.

Casemiro strávil v Realu téměř deset roků. Do klubu přišel v roce 2013 ze Sao Paula a od návratu z hostování v Portu (2015) patřil k základním pilířům ve středu pole spolu s Lukou Modričem a Tonim Kroosem. V Madridu získal 18 trofejí, pětkrát se radoval z triumfu v Lize mistrů a třikrát vyhrál španělskou La Ligu.

„Chci, aby bylo jasné, že se jednoho dne vrátím, abych ukázal, jak je pro mě tento klub důležitý, a abych mu pomohl jakýmkoliv způsobem, který bude užitečný,“ uvedl v dojemné rozlučce se slzami v očích. „Jsem nadšený, že můžu rozvíjet mou kariéru v takovém klubu, jako je Manchester United. Madrid však bude skvělý v současnosti i v budoucnosti. Velmi vám děkuji, Hala Madrid!“ vzkázal fanouškům.

Casemiro odehrál za Real 336 zápasů, ve kterých vstřelil 31 gólů a na dalších 29 jich přihrál. „Když jsme sem s manželkou přišli, nikoho jsme neznali. Byla to pro nás nová země, nový klub a chtěli jsme tu vybudovat naši budoucnost, rodinu a naše životy. Když mi zavolali z Realu, byl jsem v Sao Paulu a byl jsemm z toho nadšený. Věděl jsem, že jednoho dne budu hrát za první tým, ale když jsem přišel, začal jsem v Castille. Začal jsem se poznávat hodnoty tohoto klubu a ty jsou nejdůležitější. Chci poděkovat ředitelům, že se ke mně chovali tak dobře, trenérům a samozřejmě i spoluhráčům. Bez nich bych nedokázal nic,“ dodal.

A jak se Brazilec těší do Anglie? „Miluji Premier League. Chtěl jsem v ní hrát a chtěl jsem tam hrát. Změna byla nezbytná. Můžete být ve stresu sezonu a pak dál. Vnímáte to o dovolené, pořád na to myslíte... Musel jsem k sobě být upřímný," přiznal. „Připojuji se k největšímu klubu v Anglii," dodal posléze.

Zdroj: 90min.com