Obrovská euforie v táboře Viktorie. Kopic s Klimentem zajistili obrat a postup do Ligy mistrů

Západočeská Plzeň rozrazila již počtvrté v historii brány Ligy mistrů. V úterní domácí odvetě v rámci čtvrtého předkola prestižní evropské milionářské soutěže sice po první půli svěřenci kouče Michala Bílka prohrávali, ale po změně stran se o obrat postarali Kopic s Klimentem.

Po bezbrankovém prvním zápase se očekávalo, že soupeř z Ázerbájdžánu bude vystrkovat růžky také v Doosan Aréně, což se potvrdilo již v úvodním poločase. Ve 39. minutě centroval Kady míč rovnou do vápna. Od Mosquery se však odrazil pouze k Ozobičovi, který překonal střelou k pravé tyči bezmocného brankáře Staňka.

Po změně stran došlo na vyrovnání, které obstaral zkušený Kopic. Stalo se tak po dlouhém balonu od Jemelky, který gólman Magomedalijev pouze vyboxoval do míst, kde stála zkušená opora Plzně. Ta neměla problém zakončit do poloprázdné brány.

Domácí s vyrovnávacím gólem ožili a ovoce to přineslo v 73. minutě. Přetažený centr Holíka zužitkoval Mosquera, který nalezl ve vápně Klimenta. Letní posila Viktorie dokonala obrat a pomohla svému týmu k vysněnému postupu do Ligy mistrů.

Aktuální český mistr se již může těšit na čtvrteční los skupinové fáze, který proběhne od 18:00 hodin v tureckém Istanbulu. Ve hře jsou velice atraktivní velkokluby, mezi kterými nechybí například Real Madrid, PSG, Bayern Mnichov, Liverpool či Manchester City.

Viktoria Plzeň - FK Karabach 2:1 (0:1)
Branky: 58. Kopic, 73. Kliment - 38. Ozobič. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.). ŽK: Pernica, Sýkora, Jemelka, Tijani, Kopic - Gugešašvili. Diváci: 10 963. První zápas: 0:0, postoupila Plzeň.
Plzeň: Staněk - Holík, Pernica, Jemelka, Havel - Bucha, Kalvach - Kopic (90.+4 Čihák), Sýkora (46. Kliment, 74. Jirka), Mosquera - Chorý (85. Dedič). Trenér: Bílek.
Karabach: Magomedalijev - Vesovič, Mustafazade, B. Hüsejnov, Bajramov - Garajev, Almeida (54. Jankovič) - Kady, Ozobič (70. Šejdajev), Zoubir - Wadji (81. Owusu). Trenér: Gurbanov.