Možní soupeři Plzně. Jak jsou kluby rozděleny podle výkonnostních košů?

Možní soupeři Plzně. Jak jsou kluby rozděleny podle výkonnostních košů?

Sotva se Plzeň kvalifikovala do skupinové fáze Ligy mistrů, už vyhlíží soupeře, které jí přiřkne čtvrteční los v tureckém Istanbulu. Losování se účastní 32 klubů, které se do skupinové fáze kvalifikovaly. Šestadvacet z nich šlo přímo a šest se jich přidalo či ještě přidá (včetně Plzně) skrze předkola.

Kluby budou rozděleny do čtyř výkonnostních košů. Ten první se skládá z vítěze Ligy mistrů (Real Madrid), Evropské ligy (Eintracht Frankfurt) a šampionů šesti nejvýše postavených zemí na základě koeficientů. Koše 2 až 4 pak budou určeny na základě klubových koeficientů. Z toho vyplývá, že český zástupce bude ve čtvrtém výkonnostním koši. Do jedné skupiny bude nalosován z každého koše jeden celek.

  1. koš:

Real Madrid, Frankfurt, Manchester City, AC Milán, Bayern Mnichov, Paris-Saint Germain, Porto, Ajax Amsterdam;

  1. koš:

Liverpool, Chelsea, Barcelona, Juventus, Atlético Madrid, Sevilla, RB Lipsko, Tottenham;

  1. koš:

Borussia Dortmund, Salcburk, Šachtar Doněck, Inter Milán, Neapol, Benfica Lisabon, Sporting CP, Bayer Leverkusen;

  1. koš:

Maccabi Haifa, Olympique Marseille, Bruggy, Celtic Glasgow, Viktoria Plzeň, Rangers/Eindhoven, Dinamo Záhřeb/Bodo Glimt, FC Kodaň/Trabzonspor (poslední šestice klubu se o Ligu mistrů teprve musí „porvat“).

Z prvního výkonnostního koše si již Plzeň s některými zvučnými kluby zahrála. Fanoušci ve Štruncových sadech by ale jistě rádi zažili, kdyby přijel hvězdami přeplněný francouzský PSG. Z hlediska hratelnosti by však jistě neurazil ani německý Frankfurt.

I ve druhém koši jsou nicméně zvučná jména počínaje Liverpoolem či Chelsea. Vyloučen pak není ani Leverkusen ze třetího koše s českým ofenzivním duem Schick – Hložek. Ať už to bude jakkoli, těší se všichni.

Zdroj: uefa.com

Bucha po utkání léta: Je to úžasné! Mezi moje vysněné soupeře patří Paříž, Manchester City či Barcelona