Nejsilnější Sparta? Já jsem to tak necítil, konstatoval Erich Brabec. Co řekl k odchodu Hancka?

Nejsilnější Sparta? Já jsem to tak necítil, konstatoval Erich Brabec. Co řekl k odchodu Hancka?
ROZHOVOR

Vyhráli třetí zápas v řadě, ukázali sílu. Po bouřlivém období najeli fotbalisté Sparty na klidnou a úspěšnou vlnu. Jde jen o záchvěv starých časů, nebo potvrzení toho, že Pražané konečně vstoupili na tu správnou cestu? Podle bývalého hráče týmu, elitního stopera Ericha Brabce, to ukáže až čas.

„Podle mě je to nejsilnější Sparta za poslední roky,“ poznamenal trenér Mladé Boleslavi Pavel Hoftych po sobotní porážce 1:3. „Není to spíš tak, že se jedná o nejslabší Boleslav?“ tázal se v Tiki-Taka moderátor Petr Svěcený.

Pravda bude nejspíš někde uprostřed. Anebo ne? „Pavel to řekl bezprostředně po zápase, já jsem to tak necítil. Aspoň v první půli to ze strany Sparty nebyl nijak dominantní výkon, zvedla se až po střídání. Pak už to bylo o něčem jiném. Hlavně Tomáš Čvančara hru týmu výrazně oživil. Ale i když Sparta vyhrála třikrát v řadě, pořád je to jenom začátek. Co jsem se díval, v následujících pěti kolech má celkem příznivý los. Když to zvládne, pak se můžeme bavit o tom, že je vážně silná,“ prohlásil Erich Brabec v rozhovoru pro eFotbal.

Je pravda, že Čvančara táhl Spartu vzhůru. Ne poprvé, ne naposledy. Rodí se v něm druhý David Lafata? Či aspoň nová ofenzivní jednička, kterou měl být Jan Kuchta?

I o Tomášovi platí to, co o celé Spartě. Pořád je to pouze jeden hodně dobrý poločas. Musí přijít další. Když se tak stane, určitě je možné, že Kuchta bude mít s návratem do sestavy problémy. On je hodně kvalitní hráč, už několikrát to potvrdil. Doplatil však na to, že v úvodu sezony nebyla Sparta ještě vůbec vyladěná. A pak provedl tu hloupost, jež ho stála pět zápasů,“ připomněl Brabec Kuchtův zákeřný faul na gólmana Liberce Olivera Vliegena.

Útok má trenér Brian Priske každopádně vyřešený. Ale co defenziva? Jak moc může týmu ublížit odchod klíčového stopera Dávida Hancka, jenž se převlékl do dresu holandského Feyenoordu?

Podle mě byla Sparta na jeho odchod připravená. Přivedla Asgera Sörensena, který hraje velmi dobře. Variant na stopera je tam navíc pořád dost. Sparta má Jardu Zeleného i Martina Vitíka, do středu obrany se může zatáhnout také David Pavelka či Láďa Krejčí, až se dá do kupy. Podle mě není důvod, aby nutně přišel někdo další,“ uzavřel bývalý zadák Sparty i Slavie.