Na papíře je favoritem Partizan, uznává Kadlec. Na jakého zabijáka si je třeba dát podle Svědíka pozor?

Na papíře je favoritem Partizan, uznává Kadlec. Na jakého zabijáka si je třeba dát podle Svědíka pozor?
OBSAHUJE VIDEO

Protože Slovácko skórovalo v posledních čtyřech soutěžních duelech jen třikrát, před důležitým pohárovým střetem s Partizanem Bělehrad (výkop je dnes v 18:45 před kamerami ČT) může tým z nejmenšího ligového města lehce strašit produktivita.

Co tomu říká Martin Svědík? "Příležitosti si vytvoříme, ale neproměníme je. Se soupeři jako Slavia či Plzeň se to pak promítne do výsledku. Ale zase máme z těchto duelů velmi dobrou herní průpravu, kterou bychom chtěli proti Bělehradu zúročit. Věřím, že na hřišti necháme všechno. Relativně bychom nemuseli být psychicky tak svázaní. Chtěli jsme se dostat do skupiny, což jsme dokázali, nicméně koncentrace a vůle po vítězství tam nyní musí být. Hrajeme doma a chceme uspět. S jiným nastavením do utkání ani nechodíme," pronesl na předzápasové tiskové konferenci osmačtyřicetiletý šéf Slovácka.

Letos na jaře vyřadil Partizan z pohárů Spartu. Náročný trenér s historií v Jihlavě, Pardubicích i Mladé Boleslavi má o nejbližším protivníkovi spoustu poznatků, nicméně z konkrétního dvojzápasu tak úplně nečerpal. "Nevycházím z toho, nejde to srovnávat. Uběhl půlrok a my nejsme Sparta. Bude to něco jiného, i proto, že Partizan má obměněný kádr. Uspokojí mě, když na hřišti necháme všechno z hlediska nasazení, organizace, vůle po vítězství. Jdeme si to s nimi rozdat, ale musí to mít hlavu a patu," upozornil muž, který už pracuje na Městském stadionu Miroslava Valenty necelé čtyři roky.

Na koho se mohou těšit Vacek, Janošek, Hlavatý a spol.? Mluví se o Saňákovi, Krejčím, Kronďákovi i Uhrinovi

A odkud by mělo hrozit domácímu souboru největší nebezpečí? Nepochybně od kapverdského reprezentanta Ricarda Gomeze, jenž se před pár dny blýskl hattrickem a dvě branky nasázel i zmíněnému letenskému "S". "Je to zabiják ve vápně, prosazuje se hlavně v šestnáctce a je potřeba si na něj dávat největší pozor. Ale velkou kvalitu mají i další hráči, nejen směrem dopředu, ale i v defenzivě. Partizan je velmi dobrý evropský celek," pochválil srbského giganta Svědík.

Kromě něj promluvil před úvodním hvizdem i kapitán Michal Kadlec, který by rád udělal ze slováckého stadionu tvrz. "Nám pomohly zápasy se Stockholmem, Fenerbahce a i nyní s Plzní a Slavií. To byly duely evropského ražení, měly tempo, náboj, dramatičnost. Psychicky nám pomohl bod se Slavií, byť body mohly být i tři. Trenér určitě něco vymyslí a my to musíme splnit na hřišti. Budeme se snažit využít jejich slabin a ubránit jejich přednosti," avizoval uprostřed pracovního týdne zkušený stoper.

Podle syna vicemistra Evropy z roku 1996 budou hráči Partizanu dobří na balonu. "Uvidíme, jak to budou mít s týmovostí. My hrajeme doma, odehráli jsme tady dobré zápasy, jak s Fenerbahce, tak třeba v neděli proti Slavii. Myslím, že z hlediska skupiny to bude klíčový zápas. Pokud uspějeme, tak můžeme pomýšlet, že si ten pohár zahrajeme i na jaře. Partizan je ale na papíře favoritem, co se týče postavení klubu, historie, zkušeností či rozpočtu. Teď ale i v uvozovkách malé kluby jako Slovácko mohou hrát proti nim důstojnou roli, takže je budeme chtít potrápit a porazit. Je to na nás, předem nic nevzdáme a jdeme do toho," zaznělo z úst druhého nejstaršího člena kabiny.

Lewandowského výběr místa, zakončení i rychlost s míčem jsou fenomenální, chválí Bílek. Dojmy sdělili i Pilař či Vlkanova...