Stačí se podívat kolik nových hráčů nastoupilo v základní sestavě, Rosa dělá svoji práci dobře, má jasno Priske

Stačí se podívat kolik nových hráčů nastoupilo v základní sestavě, Rosa dělá svoji práci dobře, má jasno Priske

Letenští v domácí nejvyšší soutěži museli snést čtvrtou remízu v řadě. Na Stínadlech svěřencům Briana Priskeho nestačil ani dvoubrankový náskok. Sparťanskému trenérovi nevychytal výhru ani čerstvá posila z Manchesteru United brankář Matěj Kovář, který dorazil do Prahy teprve den před utkáním.

Podle dánského kormidelníka má Sparta problém v rozhodování v klíčových situací. „My jsme Sparta a musíme vyhrávat. Všichni zde dělají maximum a všechna ta poslední utkání jsme měli vyhrát. Šanci na vítězství jsme měli i dneska. Naším největším problémem je rozhodování vklíčových okamžicích,“ komentoval pro Sparta TV pětačtyřicetiletý rodák z Horsense.

Mezi tři tyče se postavil Matěj Kovář, který do Sparty přestoupil jen jeden den před utkáním. Odchovanec Slovácka odešel na Letnou na hostování z Old Trafford. „Kováře jsme přivedli v posledních minutách přestupového období, proto aby hrál. Učinili jsme tak, jelikož si myslíme, že je lepším brankářem než ti, co máme vtýmu. Samozřejmě podmínky pro první start nebyly ideální. Bylo to těžké rozhodnutí, jelikož Dominik měl vposledních zápasech dobrou formu. Pro Kováře to rozhodně nebyl jednoduchý zápas, brankové situace si ještě vyhodnotíme. Musíme ale říci, že při jeho rozehrávce a zákrocích jsem byl klidný, jelikož i on působil klidně,“ hledal nějaké pozitivum Priske.

Dánský kouč chválí to nejvyšší vedení Sparty. „Jsem spokojený se spolupráci sRosou, Sivim i generálním ředitelem Františkem Čuprem. Mluvíme spolu každý den a vše do detailů probíráme. Skádrem jsem spokojený. Myslím, že nám zatím štěstí moc nepřálo, co se týče zranění klíčových hráčů.  Koukněte se prosím ale na dnešní sestavu a řekněte mi kolik nových hráčů nastoupilo vzákladní sestavě. Osm. Je vidět, že Rosa dělá svoji práci dobře a vytváří podmínky pro to, abychom měli takový kádr, jaký je třeba. Chce to ale čas,“ vysvětlil pro Sparta TV někdejší trenér Midtjyllandu.