Zájem o mě byl v Německu, Řecku i Belgii, já jsem prostě chtěl do Indonésie, chlubí se Krmenčík

Zájem o mě byl v Německu, Řecku i Belgii, já jsem prostě chtěl do Indonésie, chlubí se Krmenčík

Michael Krmenčík do velkého fotbalu nakoukl ve Viktorii Plzeň, kde také strávil většinu času. Angažmá si vyzkoušel i v Sokolově, Čáslavi. Vlašimi, Ostravě, Dukle či Slavii, v zahraničí hrál v belgických Bruggách či za řecký PAOK. Před sezonou odešel do indonéské Jakarty, čímž si podle mnoha expertů zavřel dveře do národního týmu, neboť nebude tolik na očích.

Nicméně i v indonéské lize to Krmenčíkovi střílí, v osmi zápasech se mezi střelce zapsal už pětkrát a je nejlepším kanonýrem týmu. „Už se cítím líp. Musel jsem si zvyknout na zdejší počasí, ale už jsem tady skoro tři měsíce, takže jsem si na to vedro zvykl. Myslím, že je to vidět i na hřišti. A bude to jenom lepší,“ uvedl pro TN Nova autor devíti reprezentačních branek.

O Krmenčíka byl zájem i z třech evropských lig. „Zájem o mě byl v německé, řecké a belgické lize. Společně s mým manažerem Danielem Smejkalem jsme to řešili, ale vybral jsem si tuhle, protože jsem prostě chtěl,“ pokračoval útočník.

Indonéská liga je hodně podceňovaná. „Je to podobné řecké lize. Lepší týmy hrají do šestého místa, ale zbytek nemá Evropany ani asijské hráče. Je to dobrá liga. V Česku je dost podceňovaná, ale mohli by si to jít zkusit zahrát. Určitě to není nic jednoduchého. Hodně lidí tuhle ligu podceňuje, ale není k tomu vůbec důvod. Jsou tady kvalitní hráči. Hraje tady spousta brazilských kluků, kteří hráli všude ve světě. V každém týmu mohou hrát jenom tři Evropané. Já jsem tady šťastný, všem se nám daří,“ uvedl spokojeně devětadvacetiletý útočník.

V indonéské Jakartě působí také i reprezentační obránce Ondřej Kúdela, který na rozdíl od Krmenčíka v nominaci národního týmu pro zápasy Ligy národů figuruje.