Union pokračuje v krasojízdě, Kolín nepřesvědčil, Dortmund vyhrál derby a Bayern padl v Augsburgu

Sedmé kolo německé Bundesligy pokračuje sobotním programem. V páteční předehrávce ztratila Hertha výhru v nastavení zápasu a remizovala 1:1 , dnes Bayern nedokázal vstřelit gól a prohrál s Augsburgem 0:1. Frankfurt nadělil Stuttgartu tři branky a vyhrál 3:1.

Union Berlín – Wolfsburg 2:0
Branky: 54. Siebatcheu (S. Becker), 77. S. Becker (Seguin)

Union zažívá povedou sezonu a potvrdil to v zápase i s Wolfsburgem. Berlín se po této výhře vrací do čela Bundesligy. První poločas toho tolik nenabídl. Vše podstatné se rodila až v tom druhém. Nejprve v 54. minutě Siebatcheu využil centru z levé strany a hlavou skóroval. V 77. minutě pak Becker zvýšil na 2:0, když z druhého doteku poslal míč kolem brankáře k bližší tyči.

Bochum – Kolín nad Rýnem 1:1
Branky: 9. Schmitz (vla.) – 88. Maina

Kolín měl sice více ze hry, ale body se v tomto případy dělily. Pro Bochum šlo o první bodový zisk. První branka padla v 9. minutě, když si vstřelil vlastní gól Schmitz. O deset minut později to mohlo být o dvě branky, ale Holtmann orazítkoval jen tyč. Poté tlak Kolína sílil, Ljubičic pálil těsně vedle, Adamjan pouze do tyče, a tak až v 88. minutě se podařilo srovnat Mainovi.

Mohuč - Hertha 1:1, 90+4 Caci - 30. Tousart
Hertha Berlín je v letošním ročníku opět adeptem na sestup a s šesti body po sedmi zápasech si nemá rozhodně proč hvízdat. Snaha získat tři body proti rozjeté Mohuči ale nebyla zas tak neefektivní a berlínský celek sahal po vítězství od 30. minuty po brance Tousarta až do konce zápasu. Jenže ve čtvrté minutě nastavení zamířil ve vápně nekompromisně přesně Anthony Caci a zachránil tak sedmé Mohuči alespoň bod.

Augsburg - Bayern 1:0, 59. Berisha

Liga mistrů bez problémů, ale v domácí lize trable. Tak takhle by se dal shrnout momentální stav Bayernu Mnichov. Po výletě v rámci derby s Augsburgem určitě neslaví, protože padl gólem z 59. minuty. Berisha skvěle využil práce Iaga a po jeho přihrávce do malého vápna mířil přesně. Hosté nedokázali odpovědět a po třech remízách přišla i první prohra.

Dortmund - Schalke 1:0, 79. Moukoko

Dlouho bylo derby mezi Dortmundem a Schalke bezgólové. Jenže v 79. minutě zaúřadoval mladičký Moukoko a zachránil tak tři body. Dortmund přesto v zápase ztratil, přišel totiž už ve 32. minutě o Marca Reuse, jenž se zranil.

Leverkusen - Brémy 1:1, 57. Demirbay - 82. Veljkovič

Bundesligový mač mezi Leverkusenem a Brémami byl z velké části ostře sledován i českými fandy. Proti sobě se totiž postavil Patrik Schick a Jiří Pavlenka. Český gólman sice Patrika vychytal a nepustil za svá záda žádnou jeho střelu, na akci Demirbaye v 57. minutě ale už byl krátký. Bod musel zachraňovat až Veljkovič v 82. minutě, kdy dokázal zpracovat odražený míč a proměnit jej v branku.

Stuttgart - Frankfurt 1:3, 79. Tomas - 6. Rode,55. Kamada, 88. Jakič

Gólové hody si užili fanoušci na stadionu ve Stuttgartu, ovšem nesměli být příznivcem domácího celku. Ten se totiž proti Frankfurtu příliš v dobrém světle nepředvedl. Už po šesti minutách prohrával po hlavičce Rodeho. Na 2:0 chvíli po začátku druhého poločasu navyšoval Kamada, a i když se Stutgartu podařilo výsledek korigovat a Tomas snížil na 1:2, k závěru zápasu stvrdil vítězsví 3:1 Jakič.

Borussia Mőnchengladbach - RB Lipsko 3:0, 10., 35. Hoffmann, 53. Bensebaini

Domácí celek může vděčit hlavně třicetiletému Jonasovi Hofmannovi, který mířil přesně již v desáté minutě. Posléze ještě v poločase navýšil vedení na 2:0. Nejprve zužitkoval odražený míč, následně střelou ze střední vzdálenosti vyzkoušel brankáře Gulacsiho, který nebyl úspěšný. A úspěšný nebyl ani chvíli po začátku druhé půle, kdy jej přeloboval Bensebaini.

Hoffenheim – Freiburg 0:0