Sparta je jen epizoda. Gólman Kovář se stále především touží prosadit v United

Sparta je jen epizoda. Gólman Kovář se stále především touží prosadit v United

Ve Spartě toho zatím moc nechytl. V debutu v Teplicích ze čtyř střel na bránu dokázal zasáhnout jen dvakrát, v sobotu proti Baníku inkasoval z jediné střely ostravských na bránu. Matěj Kovář nicméně má stále nejvyšší možné ambice.  

Trénoval s Davidem de Geou, sedl si na lavičku United v soutěžním zápase, hostoval v anglické League One. Nyní český brankářský talent Matěj Kovář chytá na pražské Letné, kam přišel na hostování právě z United. Se záměrem odchytat co nejvíce minut v co nejlepší soutěži. Ve Spartě se mu to okamžitě podařilo naplnit. Brian Priske Kováře okamžitě po příchodu z Anglie postavil do brány a byť Sparta ani v jednom ze zápasů plně neuspěla a Kovář inkasoval dohromady tři góly, nevypadá to že by jej dánský kouč plánoval posadit na lavičku a svěřit tři tyče do péče Dominika Holce.

A Kovář věří, že společně s novými spoluhráči co nejdřív vrátí Spartu na vítěznou notu. “Sparta je asi největší klub v Česku a je jasné, že například proti Burtonu má mnohem širší fanouškovskou základnu. Je vidět, že lidi s klubem žijí a chtějí výsledky, boj o titul a poháry, čemuž se nelze divit,” nebrání se v rozhovoru pro web iDnes tlaku Kovář. A přes aktuální štaci v Praze, kde podle svých slov doufá v brzkou průlomovou výhru a následně zlom v aktuálně nepříznivém trendu, si stále udržuje víru v průlom na Old Trafford.   

“Je to stále můj cíl. Jsem pořád jejich hráčem, před odchodem do Sparty jsem podepsal novou smlouvu, takže se mnou mají nějaké plány a chtěl bych si tam ještě zahrát. Chci zabojovat o místo a postupnými kroky se prosadit. Musím být trpělivý, nic není hned. Být brankářem je navíc specifické, nenastupujete ze střídačky na dvacet minut a o to je těžší dostat šanci,” konstatuje před zápasem baráže o EURO U21 proti Islandu aktuální sparťanská jednička. Postup na mládežnické EURO by mladému brankáři mohlo na jeho cestě do nejvyšších pater anglického fotbalu mohl pomoci.