Od probuzeného Chramosty až po senegalský objev Gninga aneb Nejproduktivnější hráči ligy mimo velkou trojku

Od probuzeného Chramosty až po senegalský objev Gninga aneb Nejproduktivnější hráči ligy mimo velkou trojku

Ať už byste se podívali na prvoligovou tabulku v závěru uplynulého soutěžního ročníku, nebo na konci září 2022, špička vypadá pořád stejně. Na čele se vyhřívá Viktoria Plzeň, stříbrnou pozici drží Slavia a třetím vzadu je Sparta.

Mezi patnácti nejproduktivnějšími hráči soutěže má dlouhodobě nejsilnější tuzemská trojka v tuto chvíli šest zástupců, s tím, že Slavii reprezentují Stanislav Tecl, David Jurásek a Ondřej Lingr, Plzeň zastupuje Jhon Mosquera a Spartu pak Tomáš Čvančara s Casperem Højerem.

Jak by ale vypadala tabulka produktivity, pokud by se do ní nezapočítali členové zmíněných tří mužstev s nejvyššími ambicemi i rozpočtem? Po devíti absolvovaných kolech by vše bylo takto...

Dělené první místo by brali dva hráči Zbrojovky a jeden útočník Jablonce, konkrétně Jakub Řezníček s Michalem Ševčíkem a Jan Chramosta, jenž po návratu na sever Čech pod Davidem Horejšem opět pookřál a dobře navázal na svůj restart v Ďolíčku. Všichni jmenovaní zatím měli prsty v sedmi brankách.

Na šesti trefách svých mužstev se pak podíleli teplický Abdallah Gning, boleslavský Marek Matějovský a liberecký Mick van Buren, jenž jako jediný ze seznamu ještě neasistoval a k bilanci si pomohl výhradně nastřílenými brankami.

Jak asi s kanadským bodováním FORTUNA:LIGY zamává nadcházející desáté kolo? V něm se Zbrojovka představí na jablonecké Střelnici, Boleslav přivítá Sigmu, Teplice budou hostit Pardubice a Liberec bude bojovat o body ve vršovickém Edenu.

Nejproduktivnější ligoví hráči mimo nejsilnější českou trojku:

 1. Jakub Řezníček (Brno) - 7 (4 góly, 3 asistence)
  2. Jan Chramosta (Jablonec) - 7 (4 góly, 3 asistence)
  3. Michal Ševčík (Brno) - 7 (5 gólů, 2 asistence)
  4. Marek Matějovský (Boleslav) - 6 (2 góly, 4 asistence)
  5. Mick van Buren (Liberec) - 6 (6 gólů)
  6. Abdallah Gning (Teplice) - 6 (4 góly, 2 asistence)

 

NEJVÍCE PŘIHRÁVEK DO GÓLOVÉ ŠANCE? TUZEMSKÉ SOUTĚŽI MOMENTÁLNĚ KRALUJE TATO SEDMIČKA SNAŽIVCŮ...