Novák má před sebou zahraniční štaci č. 4 a je také nejexotičtější. Komu nakonec kývl?

Novák má před sebou zahraniční štaci č. 4 a je také nejexotičtější. Komu nakonec kývl?

Držitel tří klubových trofejí ze dvou zemí Filip Novák už ví, kam povedou jeho další profesní kroky. Od poslední zářijové středy je jasné, že jeho návrat do domácí FORTUNA:LIGY se zatím odkládá a defenzivní specialista se bude i nadále fotbalem živit v zahraničí.

Podle tureckého tisku mění dvaatřicetiletý krajní bek Fenerbahce Istanbul, kde se s ním přestalo počítat, za Al Džazíru ve Spojených arabských emirátech.

Děje se tak necelý rok před vypršením původního tříletého kontraktu. "Děkujeme Filipu Novákovi ze jeho služby a přejeme úspěch v další kariéře," vyšlo na oficiálním Twitteru účtu Fenerbahce.

Pro odchovance Zlína tak půjde o čtvrté zahraniční angažmá kariéry. Před Fenerbahce se objevil také v Trabzonsporu a Midtjyllandu.

V roce 1974 založený celek z Abú Dhabí, který dosud v Pro League vybojoval dva primáty, odstartoval do nové sezony více než slušně a díky třem výhrám z úvodních tří vystoupení se vyhřívá na děleném prvním místě čtrnáctimístné tabulky.

Přerovského rodáka s minulostí v Jablonci povede v tamním prostředí nizozemský odborník Marcel Keizer, jenž pár let zpět prošel také Ajaxem Amsterdam nebo Sportingem Lisabon.

A pokud jeho nový šéf mávne, klient agentury Sport Invest může debutovat v nových barvách již první říjnový den na půdě Bani Yasu.

Tak už došlo i na Obiho Mikela. Končící osobnost nigerijského fotbalu naplnilo posledních 20 let velkou spokojeností