Pět ligových hráčů, kteří si skrz výkony na domácím poli říkají o premiérovou pozvánku do reprezentačního áčka

Pět ligových hráčů, kteří si skrz výkony na domácím poli říkají o premiérovou pozvánku do reprezentačního áčka

Poslední dvě utkání Ligy národů ukázaly, že trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý má o čem přemýšlet. Najdou se i v naší lize dosud nevyzkoušení hráči, kteří by národnímu mužstvu mohli pomoct?

5. Christian Frýdek

Třiadvacetiletý ofenzivní záložník se, zdá se, konečně našel v ligovém týmu a ve Slovanu Liberec začíná naplňovat svůj ohromný potenciál. Syn sparťanské legendy Martina Frýdka staršího a bratr záložníka švýcarského Luzernu Martina Frýdka mladšího zářil hlavně v prvních kolech, kdy byl velmi produktivní. Nyní je na marodce, ale až se uzdraví, bude opět důležitým článkem liberecké sestavy.

Podle některých informací Frýdkovu situaci ve Slovanu bedlivě sleduje jeho mateřská Sparta Praha, které by se záložník s myšlenkou po odchodu Bořka Dočkala do sportovního důchodu velice hodil. Jestli se přestup uskuteční v zimě, těžko říct. Frýdek by každopádně mohl v národním celku dostat šanci i jako hráč Liberce, bude-li se nadále prezentovat zdařilými výkony a zapracuje-li na některých svých dosavadních nedostatcích.

Foto: FC Slovan Liberec