Spící lídři Sparty, nedůsledný bohém Slavie i kverulant v Dynamu. Tihle hráči potřebují restartovat!

Spící lídři Sparty, nedůsledný bohém Slavie i kverulant v Dynamu. Tihle hráči potřebují restartovat!

Kdyby mastili počítačovou hru, prostě by zmáčkli restart a celou misi by teď začínali nanovo. Jenže ve fotbale takové tlačítko neexistuje. Úvodních devět kol tak z ligového hard disku už nikdo nesmaže. Je však na každém, zda další kapitoly náročné sezony budou podstatně lepší. Vybrali jsme pro vás pět známých fotbalistů FORTUNA:LIGY, kteří by restartovat potřebovali ze všeho nejvíc. 

1, Jan Kuchta (AC Sparta Praha)

Přestupová bomba léta. Útočník, jenž stejně jako legendární Horst Siegl dokáže skórovat i uchem. Taková vizitka provázela příchod exslávisty Jana Kuchty z ruského Lokomotivu do pražské Sparty, kde měl zkusit zacelit díru po úprku Adama Hložka. Po devíti kolech je však účet tohoto kanonýra tristní. V úvodním kole kopnul do hlavy libereckého brankáře Olivera Vliegena, za což dostal pětizápasový flastr. Od svého návratu na hřiště stihl už tři zápasy, ani v jednom neskóroval. Nula gólů, dvě asistence, to je na hráče tohoto kalibru žalostně málo.

Ještě zásadnější zprávou ale, že horkokrevný Kuchta občas působí na hřišti dojmem, jako by ho daný špíl ani příliš nebavil. V rozestavení se dvěma útočníky se zdá být utopený. Přitom mohl být zpět ve Slavii, to by se však nesměl vykašlat na schůzku se šéfem klubu Jaroslavem Tvrdíkem. “Čas ukáže, kdo udělal jaké rozhodnutí,“ glosoval to tehdy trenér sešívaných Jindřich Trpišovský.

Foto. AC Sparta Praha