Hráčem kola se stal střelec Teplic! Blízko hattricku byl také Chramosta, zaujal i šikula Dynama

Hráčem kola se stal střelec Teplic! Blízko hattricku byl také Chramosta, zaujal i šikula Dynama
HRÁČ KOLA

Po reprezentační přestávce se opět rozjela FORTUNA:LIGA a s ní i naše pravidelná rubrika Hráč kola. Čelo pelotonu obsadil teplický útočník Filip Žák, který hattrickem sestřelil mátožné Pardubice. Těsně za ním se pak umístili Jan Chramosta (Jablonec), Václav Drchal (Bohemians) a Lukáš Čmelík (České Budějovice).

Filip Žák (FK Teplice)

Měl to být zápas, jenž jim ukáže světlo na konci titulu, navede je kudy z krize ven. Místo toho přišla další krutá rána. Fotbalisté bezmocně posledních Pardubic prohráli v Teplicích vysoko 1:5, za což „vděčí“ hlavně útočníkovi domácích Filipu Žákovi. Ten se totiž s nimi vážně nepáral a během 40 minut je skolil hned třemi góly.

Skvělý výběr místa, zrychlení i instinkt zabijáka, to všechno musel sedmadvacetiletý Žák prokázat, aby docílil svého prvního ligového hattricku. V této sezoně skóroval už počtvrté a i díky němu se Teplice vyhřívají na přijatelné jedenácté příčce tabulky.

„Hattrick se nedává každý den, navíc tenhle je můj vůbec první v profesionálním fotbale. Prožívám to. Musím zaklepat, že nám to s Gningem cekem padá, na hřišti si rozumíme. On dal už čtyři góly, já teď taky. Slušné od nás,“ pousmál se šikovný fotbalista, jenž do Teplic přišel v zimě z Prostějova.

Pět událostí 10. kola: Žák to bude mít drahé, Drchal umlčel Mosqueru, hororová domácí bilance Baníku nekončí

Foto: FK Teplice