Rady pro Hložka? Nepanikařit a vzít si příklad z Nedvěda či Baroše. Saňák věří, že se zlepší a malou krizi zažehná

Rady pro Hložka? Nepanikařit a vzít si příklad z Nedvěda či Baroše. Saňák věří, že se zlepší a malou krizi zažehná

Jedinou soutěží, v níž zatím Adam Hložek po svém příchodu do Německa skóroval, je tamní pohár. V něm už ale jeho Bayer Leverkuen nefiguruje, neboť šel z kola ven již v prvním kole na půdě Elversbergu (3:4).

Jinak je to zatím spíše oblačno až zataženo. V Lize mistrů zatím český reprezentant z Bay Areny odehrál 69 minut proti Atlétiku Madrid a 23 minut proti Bruggám, leč bez rozvlnění sítě.

Podobně je na tom také v bundeslize, jež má za sebou osm kol. Exsparťan nastoupil do šesti z nich, třikrát figuroval v základu a třikrát šel do hry jakožto žolík, ovšem na premiérovou trefu v první německé lize už čeká 255 minut.

Klient Pavla Pasky se evidentně trápí, nicméně to samé jde říci o celém Leverkusenu, nebo jeho spoluhráči z reprezentace Patriku Schickovi. Ten už si však připsal v rámci ligových bojů alespoň dvě branky a úplně na nule není...

Jiří Saňák, bývalý mládežnický trenér, jenž v současnosti pracuje s Václavem Jílkem pro Sigmu Olomouc, by také rád věděl, čím to je, že se Bayer trápí. Podle čtyřiačtyřicetiletého odborníka může být hlavním důvodem to, že hraje dvě náročné soutěže a že vzhledem k nemálo letním přestupům pořád hledá ideální týmovou chemii.

Ohledně dvacetiletého mladíka by však v žádném případě nepanikařil a jako příklad uvádí dva zářné příklady z nedávné minulosti. "Příkladem je Pavel Nedvěd v Juventusu. Předtím byl v Laziu a stejně se půl roku hledal. Nebo třeba Milan Baroš, také trvalo, než ho vyladili v Liverpoolu, dlouho nehrál a pak získal Ligu mistrů," připomněl expert z Androva stadionu, jehož slova vyšla na serveru sport.cz.

Skok z FORTUNA:LIGY do nejvyšší německé soutěže však není zrovna malý a vše vynikne o to více, když se Leverkusenu nedaří podle představ. V takovém případě se tlak jednoznačně zvyšuje. "Věřím, že manažer Hložka všechno bere dobře. A jak znám Adama, je inteligentní, baví se o tom, co má zlepšit. On to zvládne," předpověděl Saňák.

Tým, kterého o víkendu vyučil Bayern, čeká v úterý večer vystoupení v domácí tvrzi Porta. Pakliže by se Hložek chytil a drakům nasázel jednu dvě trefy, o víkendu proti Schalke 04 by se mu jistě dýchalo mnohem lépe.

Luhový má pravdu: S Ježkem či Brücknerem by se Češi těšili na MS v Kataru. Grygera s Rosickým nemají co radit