Haaland opět řádil v barvách Citizens, Chelsea nepustila AC ke slovu a Dortmund bodoval v Seville

Nejlepší celek české ligy v Německu tvrdě narazil. Již první minuty ukazovaly, kdo bude šéfem na hřišti. Bayern své kralování potvrdil vysokou výhrou 5:0.

Tah na jednu branku. Tak nějak by se dal nazvat zápas, ke kterému došlo v rámci třetího kola základní skupiny Ligy mistrů v mnichovské Allianz Areně. Hostující Plzeň si nepohlídala hned úvod, kdy nechala volného nejprve Saného, který z hranice vápna trefil šibenici, a následně Gnabryho, jenž se po bravurní přihrávce od Goretzky objevil sám před gólmanem Tvrdoňem. Po třinácti minutách vedli domácí  2:0.

Viktoriáni se občas snažili projevit své ofenzivní choutky, ale prakticky pokaždé ztroskotali na dobře zformované obraně tvořenou čtveřicí Davies, de Ligt, Upamecano a Mazraoui. Naopak skupina okolo Pernici a Hejdy byla nonstop v zápřahu a už v 21. minutě dovolila Manému, aby zvýšil na 3:0. O čtvrt hodiny později Plzeň lovila míč z branky znovu, ale tentokrát jí pomohl systém VAR, jenž spatřil ofsajdovou situaci.

Druhá půle přinesla ze strany hostů vyšší nasazení, ale ani to nezabránilo Sanému, aby prokázal své výjimečné kvality, našel si skulinku mezi obranou a po pohotovém náběhu překonal brankáře Tvrdoně počtvrté.

Euforie z dominantního výkonu nakonec pohltila i střídající hráče. V poločase nastupující Choupo-Moting se prosadil po patnácti minutách na hřišti. I on si našel prostor mezi stopery a po dobře zpracované přihrávce překonal brankáře hostí již popáté. Po této trefě již i snahy domácích o něco polevily a utkání se spíše dohrávalo. Bayern vyhrál 5:0 a v tabulce je zatím stoprocentní. Dokonce bez doposud inkasované jediné branky.

Středeční porci zápasů odstartovalo poměření sil mezi Lipskem a Celtikem. Německý klub uspěl nakonec 3:1, když za domácí skórovali Nkunku a dvakrát Silva, zatímco na druhé straně slavil přesný zásah Jota. Salzburg získal tři body proti Dinamu Záhřeb díky jediné brance utkání, kterou zaznamenal z penalty Okafor.

Benfika dokázala uhrát remízu s PSG. První trefu zaznamenal v první půli Messi, ale odpověď přišla v podobě vlastní trefy Danila. Chelsea nepustila na Stamford Bridge milánské AC ke slovu a po brankách Fofana, Aubameyanga a Jemese uspěla 3:0.

Juventus předvedl přesvědčivý výkon proti Maccabi Haifa a po dvou trefách Rabiota a jedné Vlahoviče slaví výhru 3:1. Dařilo se také Manchesteru City, v jehož barvách proti Kodani řádil opět norský klenot Haaland. Na jeho dvě trefy navázali ještě Mahrez a Álvarez.

Real Madrid dokázal přetlačit Šachtar Doněck po trefách Rodryga a Viníciuse Júnora. Tři body bere také Dortmund, který si z půdy Sevilly veze výhru 4:1. Za bundesligový klub se střelecky prosadili Guerreiro, Bellingham, Adeyemi a Brandt.

Bayern Mnichov – FC Viktoria Plzeň 5:0 (3:0)
Branky: 7. Sané (Musiala), 13. Gnabry (Goretzka), 21. Mané, 51. Sané (Mané), 59. Choupo-Moting (Goretzka)
Karty: 29. Chorý (PLZ)
Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Lukić (všichni MNE)
Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazraoui, Upamecano (72. Pavard), de Ligt, Davies (46. Stanišić) – Goretzka (72. Sabitzer), Gravenberch – Sané (58. Tel), Musiala (46. Choupo-Moting), Mané – Gnabry
FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Holík, Hejda (C) (63. M. Tijani), Pernica, Havel – Kalvach, Ndiaye – Kopic (57. Jirka), Vlkanova (46. Jemelka), Mosquera (85. Pilař) – Chorý (57. F. Bassey)

Další utkání 3. kola LM:

Liverpool - Glasgow Rangers 2:0 (1:0)
Branky: 7. Alexander-Arnold, 53. Salah z pen.

Ajax Amsterdam - Neapol 1:6 (1:3)
Branky: 9. Kudus - 18. a 47. Raspadori, 33. Di Lorenzo, 45. Zieliňski, 63. Kvaracchelija, 81. Simeone

Marseille - Sporting Lisabon 4:1 (3:1)
Branky: 13. Sánchez, 16. Harit, 28. Balerdi, 84. Mbemba - 1. Trincao.

Manchester City - Kodaň 5:0
Branky: 7. a 32. Håland, 39. vlastní Chocholava, 55. z penalty Mahrez, 76. Álvarez

Real Madrid - Šachťar 2:1
Branky: 13. Rodrygo, 28. Vinícius Júnior - 39. Zubkov

Sevilla - Dortmund 1:4
Branky: 51. En-Nesyri - 6. Guerreiro, 41. Bellingham, 43. Adeyemi, 75. Brandt