Když se Bohemians vyrovnáme z hlediska fyzičky a soubojovosti, zápas zvládneme, hlásí nynější jednička Sigmy

Když se Bohemians vyrovnáme z hlediska fyzičky a soubojovosti, zápas zvládneme, hlásí nynější jednička Sigmy
OBSAHUJE VIDEO

Třetí čisté konto své prvoligové kariéry vychytal jednadvacetiletý olomoucký mladík Jakub Trefil proti Slavii a o to čtvrté se náhradník zkušeného slovenského obra Matúše Macíka pokusí již v sobotu v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905.

Podle perspektivního brankáře, pro nějž byl nedávný skalp sešívaného "S" nejlepším zápasem dosavadní kariéry, by bylo super, kdyby se hanáckému týmu podařilo navázat na poslední domácí výkon z Androva stadionu.

Co vše očekává od střetu s dalším vršovickým protivníkem? "Náročný zápas. V Ďolíčku je fantastická atmosféra. Je tam specifické prostředí. Bohemka hraje velmi důrazný fotbal. Bude to těžké utkání. Musíme přístupem navázat na to, jak jsme odehráli utkání se Slavií. Po fyzické stránce i obětavostí. Pokud se nám tyhle prvky podaří do zápasu dostat, myslím, že na výkon proti Slavii můžeme navázat. Doufám, že se nám to podaří," vyprávěl v interview pro web sigmafotbal.cz kolega Beneše, Poulola či Růska, jenž dosud na nejvyšší úrovni nasbíral 8 prvoligových vystoupení.

Klokanům se však v poslední době daří a minulý týden se jim podařilo vyloupit těžkou půdu Slovácka. Práci Jaroslava Veselého ocenil právě i zástupce aktuálně sedmého celku FORTUNA:LIGY, který už neprohrál čtyři soutěžní utkání v řadě.

"Celkově jim sedí herní styl. Hrají fyzicky náročný fotbal. Můžeme se na tohle nachystat zejména v hlavách. Přistoupit k utkání stejně, jako proti Slavii na Andrově stadionu. Pak si myslím, že když se jim vyrovnáme z hlediska fyzičky a soubojovosti, zápas v sobotu zvládneme," ukázal sebevědomí svěřenec Václava Jílka.

V minulém kole v barvách nejbližšího soupeře zazářil především autor hattricku Roman Květ. Nebezpeční však mohou být také David Puškáč či Václav Drchal. Chystá se někdejší brankář slovenského Rohožníku na někoho vyloženě speciálně?

"S trenérem se samozřejmě na střelce soupeře díváme. Ale že bychom se speciálně na nějakého hráče připravovali, to ne. Ofenzivní hráči mají velkou kvalitu skoro ve všech týmech. Kvalita na útočných postech je pestrá. Celkově se připravujeme na každý zápas," uzavřel olomoucký odchovanec.

Padla Plzeň se ctí? Nebo to byl katastrofální poločas hrůzy groteskního českého mistra? Falešný alibismus škodí