První jisté zimní změny ve Slavii? Z Liberce se vrátí Talovjerov, z Vlašimi dorazí jeden šikovný hráč...

První jisté zimní změny ve Slavii? Z Liberce se vrátí Talovjerov, z Vlašimi dorazí jeden šikovný hráč...

Slávistický realizační tým v současnosti trápí nejen stoperské chyby, ale i nemalá marodka. V souvislosti se situací v obraně se začínají množit fanouškovské i novinářské dotazy, jestli už trenérský štáb v předstihu přemýšlí nad prioritami zimního přestupového okna.

A odpověď Jindřicha Trpišovského? Jistotou je návrat dvaadvacetiletého středního obránce z Ukrajiny Maksyma Talovjerova, který v současnosti tvrdí muziku na stadionu U Nisy pod trenérem Lubošem Kozlem a za Slovan už nastoupil v této sezoně FORTUNA:LIGY devětkrát.

Pořádnou šanci by pak mohl uchopit teprve osmnáctiletý teenager Ondřej Kričfaluši, jenž v této sezoně nastupuje zejména za druholigovou rezervu, nicméně za áčko už okusil českou ligu (Pardubice) i Evropskou konferenční ligu (Kluž).

Ve hře je evidentně také posila z druholigové Vlašimi, která je sice ve F:NL stále poslední, nicméně zatím naposledy na Hané zdevastovala béčko Sigmy pětigólovým rozdílem. Koho Martin Hyský sešívaným koučům doporučí? To zatím veřejně konkretizováno nebylo...

"Otázka je ohledně zdravotního stavu hráčů i možnosti toho, kdo bude k dispozici. Máme nějaké hráče i na hostování, počítáme s návratem Maxe Talovjerova, který bude řešení na stopera. V tréninku máme Ondru Kričfalušiho, který má nějaké parametry. Je to mladý hráč, nechtěli jsme ho tam teď dávat, hodně jsme o tom ale uvažovali. Kdybychom od začátku hráli na tři stopery, Ondra by nastoupil v základní sestavě. Budeme hledat hlavně z vlastních zdrojů, nemáme nikoho vyhlédnutého ani žádný tip. Do zimní přípravy s námi půjde jeden šikovný hráč z Vlašimi, uvidíme také, jaká bude situace se Santosem," nastínil webem slavia.cz citovaný Trpišovský, který v této fázi evidentně myslí na vlastní zdroje.

U naťuknutého brazilského stopera s minulostí v Karviné i Plzní ví, kde má slabé místo. Jsou jím osobní souboje a standardní situace. Aktuálně ale použitelný není, protože labouje s jedním svalem a navíc si stěžuje také na druhý...

"Prošel nějakou nemocí, teď má těžkou rýmu, zůstává doma. Netrénuje s týmem, byl v individuálním režimu, s kondičáky i běhal, znovu si ale stěžoval na sval. Nemá cenu o tom ani přemýšlet, od Plzně je ve stavu zraněných a neabsolvoval jediný trénink s týmem," připomněl uznávaný odborník z vršovické Fortuna arény.

Pět událostí 12. kola: Lingr spasil Slavii i v deseti, spolehlivý návrat Staňka, střelecké probuzení Vašulína i vítězný debut Hapala