To je skok! Nejhodnotnějším českým brankářem je aktuálně Staněk. Cenou trumfne Vaclíka, Pavlenku i Mandouse

To je skok! Nejhodnotnějším českým brankářem je aktuálně Staněk. Cenou trumfne Vaclíka, Pavlenku i Mandouse

Před šestadvaceti lety se narodil ve Strakonicích, dorostl do výšky 192 centimetrů, je klientem hráčské agentury Sport Invest, v Doosan aréně ho trénuje Matúš Kozáčik a jeho současná tržní cena je podle specializovaného serveru transfermarkt.com 4,5 milionu eur.

Toť stručná charakteristika chváleného brankáře s pěti mezinárodními starty za Česko Jindřicha Staňka, který je právě teď nejhodnotnějším českým brankářem.

Bývalý gólman Sparty, Evertonu i Českých Budějovic, který má v Doosan aréně podepsán dlouhodobý kontrakt do 30. června 2025, v tomto směru předstihl i dlouholeté krajánky Tomáše Vaclíka z Olympiakosu Pireus a Jiřího Pavlenku z Werderu Brémy.

Zatímco třiatřicetiletý brankář, jenž prošel Basilejí a Sevillou, by se dal momentálně pořídit za sumu 4 miliony eur, o tři roky mladší jednička Brém by byla k dispozici za tři miliony eur.

Nahozené laso od Chelsea? Neapol už jedná a druhého nejhodnotnějšího Slováka současnosti nechce ztratit...

Cifru 1 milion eur by se v tuto chvíli podařilo překlenout celkem osmi brankářům, mezi kterými nechybí ani Matouš Trmal, Tomáš Koubek, Ondřej Kolář, Aleš Mandous a Lukáš Horníček, který je však součástí pouze Bragy B.

Žebříčkem vzhůru pozvolna stoupá také nynější sparťanská jednička Matěj Kovář, u nějž svítí tržní cena 600 tisíc eur a právě tato částka mu stačí, aby se s klubovým spoluhráčem Vojtěchem Vorlem a plzeňským náhradníkem Martinem Jedličkou dělil o desáté místo. Pakliže by ho Sparta časem vykupovala ze struktur Manchesteru United, jisto jistě by oba nynější rivaly překonal a finančně by trumfnul také devátého Filipa Nguyena ze Slovácka.

Nejhodnotnější čeští brankáři podle transfermarkt.com:

(v milionech eur)

1. Jindřich Staněk (26 let, Plzeň) - 4,5
2. Tomáš Vaclík (33 let, Olympiakos Pireus - 4
3. Jiří Pavlenka (30, Werder Brémy) - 3
4. Aleš Mandous (30, Slavia) - 2,5
5. Lukáš Horníček (20, SC Braga) - 2
6. Ondřej Kolář (38, Slavi) - 1,5
7. Tomáš Koubek (30, Augsburg) - 1
8. Matouš Trmal (24, Marítimo) - 1