Venkovní produktivita Dynama je téměř na metál. Skolí Baník Mladou Boleslav i popáté za sebou?

Venkovní produktivita Dynama je téměř na metál. Skolí Baník Mladou Boleslav i popáté za sebou?
PREVIEW

Čtrnácté kolo FORTUNA:LIGY se rozjede v sobotu čtyřmi zápasy, s tím, že největší pozornost bude upřena na výjezd aktuálního lídra tabulky z Plzně na zlínskou Letnou. Doposud Viktoria po každé porážce v Lize mistrů zareagovala třemi body, bude tomu tak i tentokrát? Atraktivně působí i východočeské derby mezi Hradcem, který se v posledních týdnech rozjel a posledními Pardubicemi, které už potřebují zabrat, aby jim nejbližší sousedé dále neunikali.

Baník - Mladá Boleslav

Za očekáváním zůstávají v dosavadním průběhu sezony Baník Ostrava a Mladá Boleslav. Slezanům nahrává vzájemná bilance, se středočeským týmem v uplynulých dvou ročnících ani jednou neztratili.
 
Ostrava minulý víkend prohrála v Plzni a po příchodu trenéra Pavla Hapala ve třetím soutěžním zápase poprvé zaváhala (2-0-1), čímž odmítla šanci posunout se do prostřední skupiny. Baník v posledních čtyřech domácích utkáních střídá porážku a výhru, celkově vzato ale ve Vítkovicích nezískal ani polovinu (9) z možných 21 bodů. Dokáže proti Mladé Boleslavi domácí záznam vyrovnat?
 
Mladá Boleslav s Bohemians 1905 třikrát prohrávala, pokaždé však náskok soupeře smazala, aby nakonec v závěrečné pětiminutovce rozhodla o vítězství 4:3. Mužstvo kouče Pavla Hoftycha po dvou kolech bodovalo a právě nevyrovnané výkony stojí za tím, že se nemůže udržet v horní polovině tabulky. Hosté sice venku v lize dvakrát za sebou prohráli, do Ostravy ale cestují s vyrovnanou bilancí (3-1-3).
 
Baník předchozí čtyři vzájemné ligové zápasy vyhrál a třikrát v řadě porazil Mladou Boleslav s rozdílem jednoho gólu. Středočeši se v uplynulých dvou sezonách vraceli z Ostravy s prázdnou, předtím tam však pětkrát po sobě bodovali (3-2-0).
 
Koho sledovat: Ladislav Almási (Ostrava) se po zranění vrací do formy, v posledních dvou kolech dvakrát skóroval, shodně v úvodní čtvrthodině jednoho z poločasů. Daniel Mareček dvěma brankami zajistil Mladé Boleslavi výhru nad Bohemians – poprvé se prosadil dvakrát v jednom utkání.
 
Zajímavost: V devíti z 13 zápasů Mladé Boleslavi v lize skórovaly oba celky a v sedmi z nich padlo celkem více než 2,5 gólu.
 

Hradec Králové - Pardubice

Ve 14. kole FORTUNA:LIGY se odehraje východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Zatímco "Votroci" usilují o posun na třetí místo, nedaleký rival zůstává připoutaný ke dnu tabulky.
 
Hradec Králové si po dobrém výkonu odvezl body z Českých Budějovic, zvítězil ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase ve všech soutěžích a pouze zásluhou horšího skóre se nachází na čtvrtém místě za Spartou. Mužstvo trenéra Miroslava Koubka se opět spoléhá na domácí mladoboleslavský azyl, kde jedinkrát vyšlo naprázdno (4-2-1) a vybojovalo tam 66,67 % (14) z možných 21 bodů.
 
Pardubice minulý týden nezvládly utkání s Brnem – potřetí z uplynulých čtyř kol prohrály a inkasovaly přitom 3+ gólu – takže se ziskem pouhých šesti bodů po 13 kolech (2-0-11) zůstávají poslední. Hostům před duelem s rivalem nepřidá, že venku ani jednou nebodovali a jsou tam nejhorší v lize.
 
Oba soupeři se mezi českou elitou potkali až v loňské sezoně, Hradec Králové ze dvou vzájemných zápasů bral čtyři body a navíc ani jednou neinkasoval. Pardubice na půdě Hradce prohrály 0:2, když obdržely jednu branku v obou poločasech.
 
Koho sledovat: Filip Kubala (Hradec) se dvakrát prosadil v Českých Budějovicích a pěti ligovými góly vyrovnal osobní maximum z minulého ročníku. Michal Hlavatý se podílel na necelé polovině z devíti branek Pardubic v soutěži (tři góly, jedna asistence) – vždy otevřel skóre svého celku.
 
Zajímavost: Pardubice mají s devíti vstřelenými brankami nejhorší útok ligy a zároveň disponují i nejprostupnější obranou (36).
 

Jablonec - České Budějovice

Jablonec se pokusí sérii porážek ukončit proti Českým Budějovicím. Oba soupeři se nachází ve skupině o udržení a do vzájemného zápasu půjdou se stejným cílem – posunout se na vyšší příčky.
 
Svěřenci trenéra Davida Horejše nezvládli severočeské derby v Liberci a po výsledku 0:2 ve čtvrtém po sobě jdoucím soutěžním utkání prohráli bez vstřeleného gólu (celkem neskórovali 383 minut). Jablonec dva z uvedených duelů absolvoval na Střelnici, kde vyhrál pouze dva ze sedmi ligových zápasů (2-2-3).
 
České Budějovice v minulém kole podlehly Hradci Králové a po pěti utkáních ve všech soutěžích se musely sklonit před soupeřem (4-1-0), proto se vrátily do skupiny o udržení. Hosté se trápí doma, zato na hřištích soupeřů si vedou nad očekávání a vybojovali tam 86,67 % (13) z celkových 15 bodů.
 
Jablonec a České Budějovice mají z posledních devíti ligových zápasů vyrovnanou vzájemnou bilanci (3-2-3). Podobně je to i se souboji na jabloneckém stadionu, odkud Dynamo z předešlých čtyř návštěv jedinkrát odjíždělo s prázdnou a ve dvou případech si s domácími body rozdělilo.
 
Koho sledovat: Jan Chramosta je s šesti brankami nejlepším střelcem Jablonce v lize a z toho se pětkrát prosadil na Střelnici. Benjamin Čolić (České Budějovice) sice na první gól v sezoně čeká, zaznamenal však čtyři asistence, kterými pokaždé svému týmu pomohl k bodovému zisku (2-2-0).
 
Zajímavost: České Budějovice ve všech šesti ligových utkáních venku skórovaly a vždy tam vsítily alespoň jednu branku ve druhém poločase.
 
Zdroj: livesport.cz