Potkají se nejlepší kamarádi z Letné opět v jednom dresu? Krejčí by mohl napodobit Hancka a zakotvit v Rotterdamu

Potkají se nejlepší kamarádi z Letné opět v jednom dresu? Krejčí by mohl napodobit Hancka a zakotvit v Rotterdamu

Největším letním prodejem Sparty byl slovenský reprezentační obránce Dávid Hancko, který už pár měsíců prosperuje v Eredivisii, respektive ve Feyenoordu Rotterdam.

A stejný nizozemský obr by mohl v zimním přestupovém období na Letnou nalétnout znovu, tentokráte v případě třiadvacetiletého štítového záložníka Ladislava Krejčího mladšího.

O zájmu nyní pátého týmu tamní soutěže, jehož čeká ve čtvrtek domácí vystoupení proti Laziu Řím, informoval tento týden nizozemský tisk, jehož zprávu přetlumočil pro zdejší sociální sítě IG účet @spartanskenoviny.

Není bez zajímavosti, že bývalý zadák Fiorentiny či Žiliny a o rok mladší exbrněnský talent byli ve sparťanské kabině nejlepšími kamarády a nyní by se v jednom trikotu potkali opět. Že by došlo na nějakou přímluvu?

Ať tak, či tak, LK37, jehož na podzim přibrzdilo zranění a mnoho toho v rudém trikotu pod Brianem Priskem neodehrál (ve FDRTUNA:LIZE během třinácti kol jen 180 minut), už byl s odchodem do zahraničí, konkrétně do Premier League, spojován v minulosti a to, že by mělo být hlavní město jeho konečnou stanicí, se mezi odborníky nepředpokládá.

Protože patří bojovně naladěný fotbalista a pořád relativně čerstvý kapitán dvanáctinásobného šampiona Česka k produktivním záložníkům, ofenzivně laděná nizozemská soutěž by mu mohla vyhovovat.

Záležet však bude i na jeho současném zaměstnavateli. Zmíněného Hancka neuvolnil hned a patnáctinásobný vládce Eredivisie musel o svůj přestupový cíl pořádně zabojovat. Tuhé vyjednávání by se dalo čekat i v případě vítěze MOL Cupu z ročníku 2019/2020, jehož soudobá tržní cena se pohybuje okolo 125 milionů korun.

Do Nizozemska už se ze sedmé městské části metropole odebraly před lety například Bony Wilfried či Vjačeslav Karavajev.

Pořád vidím problém Sparty v defenzivě, tvrdí Kotal. Mají podle něj Letenští na to, aby ještě lídra dohnali?