Pět událostí 15. kola: Jurásek svými prvními góly sestřelil Baník, sparťanský úspěch v Plzni po 11 letech

Pět událostí 15. kola: Jurásek svými prvními góly sestřelil Baník, sparťanský úspěch v Plzni po 11 letech
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Ve šlágru 15. kola FORTUNA:LIGY Sparta nečekaně zvítězila v Plzni 0:1, uťala famózní sérii Viktorie a na půdě úřadujícího mistra zvítězila po více než jedenácti letech. K Plzni se tak dokázala přiblížit Slavia, které nad Baníkem výrazně pomohl premiérový střelec Matěj Jurásek. První vítězství v domácím prostředí má Bohemka, do historických záznamů se vepsal Milan Petržela. 

Chorého hlavička, zničená šatna i úspěch Sparty v Plzni po 11 letech

Dva góly Leonarda Kweukeho a Sparta i po pěti kolech zůstává stoprocentní. Něco takové by shrnovalo poslední vítězství pražského celku v Plzni. Po více než jedenácti letech Pražané znovu uspěli, tentokrát mohli děkovat Davidu Pavelkovi, jenž jediným gólem rozhodl o překvapivé výhře letenského "S".

Po šlágru se hovoří především o jednom momentu z utkání a také o jednom po konci střetnutí. Již v první půli měl být po hlavičce na obránce Sörensena vyloučen útočník domácích Tomáš Chorý, VAR ale provinění domácího hráče neposoudil jako nesportovní chování a Plzeň tak mohla dohrát v jedenácti. Komise nicméně okamžitě přišla s reakcí, červená karta udělena být měla.

O druhou nepříjemnou dohru šlágru se postarali hostující hráči, kteří nechali po sobě v kabině hotovou spoušť. „V neposlední řadě nás nepříjemně překvapil stav šatny hostů poté, co ji tým opustil. Zaznamenali jsme poničenou omítku, rozbité okno a vytrhané stropní podhledy. Rozumíme tomu, že hosté slavili výhru, nicméně tyto skutečnosti jsou za hranou a rozhodně by se neměly stávat,“ uvádí oficiální web Plzně s tím, že výrazné škody hlásí i ze sektoru hostí. 

Foto: AC Sparta Praha