Může ohrozit moji pozici, přiznává Vaclík na konto Paschalakise. Tento týden už hovořil i s manažerem...

Může ohrozit moji pozici, přiznává Vaclík na konto Paschalakise. Tento týden už hovořil i s manažerem...

Sedmačtyřiceti řeckými tituly ověnčený obr Olympiakos Pireus už je zhruba měsíc a půl bez Tomáše Vaclíka, jenž v úvodu října absolvoval poměrně náročný operační zákrok pochroumaného ramena.

Protože zatím dělá jen pasivnější pohyby a všechny s dopomocí, s tím, že ještě pár dnů musí nosit závěsnou ortézu, pevně stanovený termín návratu třiatřicetiletý strážce svatyně nemá.

Přibližné datum sice v hlavě nosí, ale nechce ho ventilovat veřejně, aby se vyhnul zbytečnému tlaku. Aktuálně se soustředí jen a pouze na plné uzdravení a osobně věří, že se s v úvodu roku 2023 již objeví na trávníku.

Momentálně třetí tým tamní Super League 1, na jehož soupisce září jména jako Marcelo, James, Vrsaljko, M'Villa, Valbuena či Bakambu, přivedl po jeho dočasné ztrátě mezi tři tyče jeho vrstevníka Alexandrose Paschalakise, jen prošel i řeckou reprezentací a v posledních letech byl oporou Paoku Soluň.

Ten už v Pireu nasbíral pět startů a český reprezentant s třiapadesáti mezinárodními starty se mírně obává, aby ho zranění nepřipravilo o místo jedničky dlouhodobě. Něco podobného už se mu totiž přihodilo v Seville.

Kontrakt na současné adrese mu běží do 30. června 2023 a nová jednání se ještě nerozjela. Ambiciózní vedení Olympiakosu pravděpodobně vyčkává, jak se bude jevit po návratu z marodky...

"Hrával v uplynulé sezoně v PAOK Soluň, byl momentálně bez smlouvy, tak ji podepsal v Pireu. Samozřejmě může ohrozit moji pozici. Když bude chytat dobře, nebude důvod ho z brány vyndávat. Sleduju teď jen výsledky, právě tento týden jsem mluvil s manažerem. Smlouvu tam mám do konce sezony, tak se uvidí, jak to bude dál. Hlavně musím být fit a pak se dostat do formy" pronesl agenturou ČTK citovaný bývalý gólman Vítkovic, Žižkova i Sparty, jenž si i v nynějším věku udržuje tržní cenu přesahující 60 milionů koruh.

TOP 5 nejhodnotnějších brankářů současné Premier League? Jednička Albionu má co dělat, aby se vešla...