Kdeže Eden, na Stanciua si dělá zálusk její pohárový přemožitel z rumunské Ligy I. Už mu měl dát i příslib

Kdeže Eden, na Stanciua si dělá zálusk její pohárový přemožitel z rumunské Ligy I. Už mu měl dát i příslib

Jméno Nicolae Claudiu Stanciu zas a znovu čeří vody tuzemské branže, o což se před pár dny postaral agent Pavel Zíka, podle nějž by mohl být rumunský reprezentant nakloněn případnému budoucímu návratu do Edenu.

I když se chtěl svým posledním krokem finančně zabezpečit a to i na úkor sportovní stránky, náhlé změny názoru k němu patří. V Al Ahli ostatně příliš dlouho nevydržel a kdo ví, třeba je právě probíhající čínská anabáze podobný příklad.

A to i navzdory tomu, že je v tuto chvíli jedním z nejproduktivnějších hráčů soutěže, když dosavadních 1591 odehraných minut v modrém využil v 8 branek a stejný počet asistencí. Jeho Wuhan se navíc spolu se Shandongem dělí o vedení v tabulce.

Rumunský portál sportpro.ro však informuje, že pakliže by devětadvacetiletý špílmachr s precizní kopací technikou v dohledné době opouštěl čínský Wu-Chan Three Towns, bylo by by do týmu, jehož měli sešívaní v letošní skupině Evropské konferenční ligy, a sice do Kluže.

Úřadujícímu rumunskému šampionovi, jehož čeká ve vyřazovací fázi EKL slovutné Lazio Řím, měl dokonce dát někdejší hráč Sparty, Anderlechtu či FCSB ruku na to, že pokud by se vrátil do rodné země a Ligy I, bylo by to pouze do Kluže.

Dotyčný celek, který brázdí fotbalovou mapu 115 let, ostatně sídlí nedaleko jeho bydliště a smysl by to tedy dávalo také v tomto směru. Nemluvě o tom, že by si ho hodně přál do kádru také sám velezkušený hlavní trenér Daniel Petrescu.

Ambiciózní šéf s osmi primáty ověnčené Kluže Nelutu Varga již potvrdil, že je Stanciu jejich přestupovou prioritou. Jeho ředitel ho ostatně zkoušel podepsat již v úvodu roku, ještě před jeho odchodem do čínské Superligy.

Aktuálně mají být připraveni udělat všechno pro to, aby se to jim to napodruhé povedlo v nejbližším zimním okně, s tím, že rozhodující má být přestupová suma.

Jelikož odcházel do Číny před devíti měsíci za zhruba 100 milionů korun, asi nebude zrovna nejnižší. Kde podle vás oslaví v květnu příštího roku své třicáté narozeniny?

Chytí se do sešívaných sítí Chytil a stane se spoluhráčem Ousoua? A co třetí pražská mise kariéry Stanciua?