Nemohli jsme zalézt, Plzeň by nás utloukla, vysvětloval po remíze s lídrem nadšený Kováč

Nemohli jsme zalézt, Plzeň by nás utloukla, vysvětloval po remíze s lídrem nadšený Kováč
OBSAHUJE OHLASY

Měl to být jasný zápas, kdy favorit zašlape outsidera. Ostatně hrál první tým tabulky proti tomu poslednímu. Navíc v podstatě na neutrálním hřišti pražského Ďolíčku. Nicméně zápas podle papírových předpokladů nedopadl.  

A ligu stále vedoucí Plzeň po závěrečném hvizdu mohla být ráda za jediný bod, když po Černého gólu ještě v 75. minutě vedla, než po vstupu do závěrečné patnáctiminutovky dokázal srovnat po asistenci Mosquery Havel. Kouči Viktorie se tak zápas nehodnotil na pozápasové tiskovce snadno. "První půle měla být lepší. Myslím si, že tam byl penaltový zákrok na Vlkanovu, ale nic to nemění na tom, že první půli jsme měli odehrát líp. Ve druhé půli jsme inkasovali. Pak jsme si vytvořili tlak, dali jsme branku, měli jsme ještě další příležitosti k tomu, abychom druhý vítězný gól dali. Bohužel se tak už nestalo. Je to škoda, pro nás je to jednoznačná ztráta," neskrýval zklamání Bílek.

To Radoslav Kováč, který tahá Pardubice ze dna tabulky byl jednoznačně spokojenější.  "Jsme hrozně moc rádi za bod. Sahali jsme po třech, ale měli jsme hodně štěstí. Měli jsme taky svoje náznaky. V první půli měl Kostka tři čtyři průniky, kde to mohl zahrát ve větší kvalitě. Icha střílel levačkou,” litoval Kováč neproměněných šancí svého týmu. Ten se sice z poslední příčky před zimní pauzou neodlepil, ale před večerním utkáním předposledního Zlína se Slavií mu na barážovou příčku schází pouhé dva body.

Přičemž Kováč zároveň po zápase připustil, že byť ještě v 15 minut před koncem jeho svěřenci vedli, zápas klidně mohl skončit opačným výsledkem. “Plzeň ale taky měla příležitosti. Pak jsme dali gól v 57. minutě,” popisoval Kováč zápas ze své perspektivy a poodhalil s jakou taktikou Janoška, Hlavatého, Černého a spol. do utkání poslal. “Věděli jsme, že nemůžeme zalézt, protože by nás utloukli. Chtěli jsme být nahoře pořád aktivní. Nakonec jsme gól dostali. Za mě z takové střely... Měli větší šance, ale tak to je. Musíme bod vzít," uzavřel nakonec Kováč.Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.