Ve slovenském pralese se báli vyloučit rozzlobeného Škrtela

Ve slovenském pralese se báli vyloučit rozzlobeného Škrtela

Když Martin Šrtel oblékal dresy Zenitu Petrohrad, Liverpoolu či Fenerbahce Istanbul, měl pověst nekompromisního a tvrdého obránce, se kterým si není radno zahrávat.

Sedmatřicetiletý střední obránce, jenž ukončil profesionální kariéru před několika měsíci v barvách Spartaku Trnava, na svém rázném stylu hry nic nezměnil ani v amatérské soutěži.

O víkendu na sebe slovenský exreprezentant neblaze upozornil v osmé nejvyšší slovenské soutěži. Stalo se tak v rámci utkání FK Hajskala Ráztočno - FK Kľak Kľačno a to i přesto, že jeho tým jednoznačně zvítězil 5:0.

V průběhu vesnického utkání, kdy ještě skóre nebylo tak vysoké, vyjádřil Škrtel nespokojenost s rozhodováním hlavního sudího Michala Híreše.

Jak vyplývá ze záběrů zveřejných na sport.aktuality.sk, po slovní výměně názorů ještě známý stoper odešel a zdálo se, že své emoce udrží na uzdě, nicméně o pár chvil později se vrátil a do rozhodčího dokonce zezadu vrazil a odstrčil ho.

To, že ho následně sudí odměnil jen žlutou kartou, překvapilo leckoho a nad oním verdiktem nechápavě kroutila hlavou celá řada přítomných diváků. Z tribuny se ozývaly hlasy a la "Bojíš sa Škrtela?", "Nemáš úctu" či "Čo si dosr*tý?"

Inzultace rozhodčího se obvykle trestá jako hrubé nesportovní chování červenou kartou, čili předčasnou cestou do sprch. Veterán toho však byl ušetřen a pralesní střet dostal příležitost dohrát.

Trpišovský toho Slavii už moc nedá. Potřebuje se okysličit, říká Milan Luhový. Proč by zavrhl návrat Stancia?