Čtyři ofenzivně ladění hráči, kteří v zimě mohou zabušit na vršovická vrata Fortuna arény

Čtyři ofenzivně ladění hráči, kteří v zimě mohou zabušit na vršovická vrata Fortuna arény

Slavia Praha zatím v boji o titul lehce zaostává za vedoucí Viktorií Plzeň a zimní posílení je i vzhledem k nemalé podzimní marodce docela žádoucí. Na následujících řádcích se dozvíte, které čtyři ofenzivně laděné tváře se v této souvislosti aktuálně skloňují nejčastěji.

4. Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns)

Tohle by byla naprostá přestupová pecka, návrat krále. Stanciu má sice v Číně kontrakt do konce roku 2024 a navíc by si Slavia jen těžko mohla dovolit vyplácet mu tak lukrativní gáži, na jakou je teď zvyklý, přesto se o Rumunově příchodu do Edenu v poslední době šušká. Stanciu ve svých 29 letech stále má i sportovní ambice, v pražském celku by opět mohl hrát kvalitnější ligu, oblékat dres tradičního klubu, bojovat v evropských pohárech a být zkrátka více na očích.

Ve Slavii Praha strávil Stanciu tři sezony v letech 2019-2022 a bylo to mimořádně úspěšné působení. Ofenzivní záložník byl hlavní hvězdou sešívaných a ozdobou české ligy. Jeho angažmá ostře sledovala i širší fotbalová veřejnost, neboť před svým příchodem ze saúdskoarabského Al Ahli Stanciu dva ročníky nastupoval za konkurenta Slavie Spartu, jejíž fanoušci si jej během působení na Letné dost oblíbili (aktuálně už to ale v žádném případě neplatí). Jak moc reálný je nynější Stanciův návrat do Slavie, zůstává otázkou.

Foto: Wuhan Three Towns FC