Slavia rozhodla proti Karviné o postupu v prvním poločase, Slovácko nepustilo Mladou Boleslav ke slovu

V rozehrávce osmifinále MOL Cupu se představily čtyři celky. Slovácko přivítalo Mladou Boleslav a potvrdilo, že to v pohárech umí, když vyhrálo 1:0. O branku víc přidala Slavia v druholigové Karviné a oslavila vítězství 2:0, čímž potvrdila roli favorita.

Slovácko - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Slovácku se v pohárech daří a stopku nedokázala vystavit ani Mladá Boleslav. Po první půli se šlo sice do šaten po bezbrankové remíze, ale jen deset minut po začátku druhého poločasu uspěl Jan Kalabiška, který umí letos střílet góly pouze v pohárech. Mladá Boleslav nakonec dohrála zápas v deseti lidech, když se v 90. minutě pakoval po červené kartě ze hřiště Ondřej Karafiát.

Góly: 55. Kalabiška
1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Daníček (69. Šašinka), Havlík – Petržela (69. Holzer, 87. Reinberk), Kohút, Doski – Mihálik (82. Vecheta)
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Donát, Suchý, Karafiát – Látal (56. Skalák), Kubista, Mareček (70. Matějovský), Dancák (84. Žitný), Fulnek – Ladra (70. Ekpai), Pech (70. Škoda)

Karviná - Slavia Praha 0:2 (0:2)
Slavia ve Slezsku ukázala, kdo je na tom kvalitativně lépe. A po téměř roce od ostudné prohry právě s Karvinou dokázala postoupit do čtvrtfinále MOL Cupu, kde v loňské sezóně skončila po prohře se Spartou. Výraznou měrou se o výhru 2:0 postaral Ondřej Lingr, "mimojiné" karvinský odchovanec. V 18. minutě nahrál Olayinkovi na první gól zápasu, přičemž jen o pouhých třináct minut později sám skóroval a potvrdil výhru 2:0.

Góly: 18. Olayinka, 31. Lingr
MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Soukeník, Žák, Cienciala (80. A. Krčík) – Boháč, Budínský (C) – Memič (65. Moses), Málek, Zedníček (15. Bartl) – Durosinmi (80. Ezeh).
SK Slavia Praha: Kolář – Masopust, Kačaraba, Santos, D. Jurásek – Hromada, Oscar (89. Kričfaluši) – M. Jurásek (58. Provod), Lingr (C) (80. Ewerton), Olayinka (80. Douděra) – Jurečka (58. Tecl).