Největší boleslavské naděje? Mašek potřebuje zklidnit koncovku, Lafatu připomínající Krobot musí zlepšit fyzičku

Největší boleslavské naděje? Mašek potřebuje zklidnit koncovku, Lafatu připomínající Krobot musí zlepšit fyzičku

Kdo patří v současném mladoboleslavském kádru k nejperspektivnějším hráčům? Z odchovanců zmínil hlavní trenér Pavel Hoftych Lukáše Maška (18), Vojtěcha Stránského (19) a Davida Pecha (20).

Pokud jde o mladíky, kteří přišli do Boleslavi z jiných klubů, kredit od něj dostali Denis Donát (21), Ladislav Krobot (21), Matyáš Vojta (19) a Denis Darmovzal (22).

Jaké mají podle šéfa boleslavské lavičky přednosti a v čem se ještě potřebují zlepšit?

"Pecha bohužel přibrzdilo vážné zranění kotníku, jinak by měl už odehraných více než 36 prvoligových zápasů a nastřílených více než dva góly, patří totiž k málo hráčům, kteří jsou zároveň rychlí i vytrvalí. Mašek se Stránským jsou o krůček za Pechem, ovšem oba jsou dobří s míčem, Mašek je více soubojovější, Stránský zase herně elegantnější a kreativnější, ale oba jsou obrovsky talentovaní. Mašek má ve svých osmnácti letech už sedmatřicet prvoligových startů a patří k největším českým fotbalovým talentům, potřebuje však zklidnit v koncovce. Krobot je typický zabiják v koncovce, kterou má fantastickou a přirovnal bych jej k Lafatovi, přes zimu se u něho chceme zaměřit na zlepšení fyzické kondice, kterou nemá odpovídají, neboť na podzim si prošel několika zdravotními problémy, on sám především potřebuje dávat fotbalu více, než byl dosud zvyklý. Osmnáctiletý Vojta střílel góly za béčko a půjde s námi v zimě do přípravy. Donát s Darmovzalem sbírají potřebné zkušenosti a pro prvoligové mužstvo s nimi počítáme," ozřejmil na stránkách fkmb.cz pětapadesátiletý odborník.

Nepanují u trenérského štábu nyní šestého celku FORTUNA:LIGY obavy, že některé ze zmíněných již brzy odláká movitější klubová adresa? Letošní nákupy Slavie, která hrábla do boleslavského kádru hned třikrát, jsou ostatně tak čerstvé, že je netřeba připomínat...

"U klubů, k jakým patří například Mladá Boleslav, je prodej hráčů přirozenou součástí klubového života a finančního zabezpečení, protože běžný provoz nejde utáhnout jen ze sponzorských peněz. Osobně vnímám, že pro klub je dobrá vizitka, když je o jeho hráče zájem. Na vedení klubu potom je, zda prodej hráče dobře načasuje a ideálně zhodnotí. Vždycky je to o tom, že když se objeví nabídka, jedná se o dobrou práci klubu i trenérů, a z toho vyplývá, že by bylo špatně, kdyby o žádného našeho hráče zájem nebyl. V této souvislosti bych z pozice trenéra pochválil strategii Mladé Boleslavi, včetně hlavních partnerů a akcionářů, že hodně dbají o prezentaci mládeže a investice do mládeže. Chválím zdejší tréninkové podmínky, které mají všechny mládežnická družstva i dospělý tým a klub za to bude určitě sbírat v budoucnosti ovoce," uzavřel nadřízený Matějovského, Škody či Skaláka.