Tohle je můj poslední šampionát, pokusím se splnit si svůj velký sen, řekl Messi

Tohle je můj poslední šampionát, pokusím se splnit si svůj velký sen, řekl Messi

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi si chce na svém posledním mistrovství světa splnit velký sen: poprvé turnaj vyhrát. Účast na pátém šampionátu si vychutnává. Po fyzické stránce se útočník Paris Saint-Germain cítí výborně a pochvaluje si, že do Kataru dorazil v ideální chvíli.

,,Tento světový šampionát je pro mě výjimečný, protože je můj poslední. Pokusím se splnit si svůj velký sen," řekl pětatřicetiletý Messi na tiskové konferenci před úvodním duelem v úterý proti Saúdské Arábii. Dalšími soupeři Argentiny ve skupině C jsou Mexiko a Polsko.

,,Nevím, jestli je to nejšťastnější chvíle mé kariéry, ale cítím se dobře. Chci všechno pořádně prožít, každý okamžik, který mi přijde do cesty. Dnes si tohle všechno užívám mnohem víc, protože jsem předtím o tom nepřemýšlel. Dřív se spousta podstatných věcí v mé kariéře odehrála bez povšimnutí," prohlásil Messi, který v této sezoně zaznamenal v dresu PSG v 19 soutěžních utkáních 12 branek a 14 asistencí.

V tomto ohledu chce apelovat i na debutanty v kádru Argentiny. ,,Je složité je přesvědčit, aby pochopili, že si musí vychutnat to, co je před nimi. Mistrovství světa je speciální a nikdy nevíte, kdy si na něm znovu zahrajete. Měli by si tu zkušenost vychutnat až do dna stejně jako atmosféru a zápasy," uvedl rekordní sedminásobný držitel Zlatého míče.

Těší ho jeho kondice. ,,Myslím si, že jsem dorazil ve skvělou chvíli jak z osobního, tak i fyzického hlediska. Nic mě netrápí. Trénoval jsem jinak, jelikož jsem byl lehce zraněný, ale na tom není nic neobvyklého. Bylo to preventivní opatření," podotkl někdejší hráč Barcelony.

Na MS došel nejdál do finále před osmi lety v Brazílii, kde však Argentina po prodloužení nestačila na Němce. ,,Současný tým mi hodně připomíná ten z roku 2014. Tehdy jsme měli velmi podobnou skupinu hráčů, která měla jasno v tom, co dělala na hřišti a po čem toužila. Když pak přijdete na hřiště, dodá vám to hodně sebevědomí," konstatoval Messi, jehož největším úspěchem s "Albiceleste" je loňský triumf na Copě América.