Proměněná penalta Balea zachránila Walesu bod, výběr USA ve druhé půli vyhořel

Proměněná penalta Balea zachránila Walesu bod, výběr USA ve druhé půli vyhořel

Poslední zápas druhého hracího dne světového šampionátu v Kataru obstaraly Spojené státy s Walesem. V prvním poločase nepředvedl britský zástupce vůbec nic a výběr USA šel zaslouženě do vedení 1:0. V půli druhé byl aktivnější pro změnu Wales a vše vyústilo perfektním postavením Garetha Balea ve vápně. Po faulu na něj se sám postavil k pokutovému kopu a bez problémů proměnil. Wales nakonec remízoval s USA 1:1.

V prvním poločase se tedy o parádním fotbale rozhodně mluvit nedalo. Úvodní půlhodina nepřinesla vůbec nic, až ve 36. minutě aktivnější výběr USA vsítil díky parádní práci Christiana Pulisica a Tima Weaha branku a strhl tak výhru na svou stranu. 

Druhý poločas byl  kvalitativně mnohem lepší. Minimálně ze strany Walesu. Velké šance ale byly vždy zmařeny brankářem Turnerem. V 81. minutě se však ke slovu dostal Gareth Bale a nekompromisně proměnil penaltu za faul, kterým se proti němu provinil stoper Nashvillu Walker Zimmerman. 

Duel mezi USA a Walesem nakonec skončil až ve 102. minutě. Katarský rozhodčí Al Jassim se nebál hru prodloužit o devět minut a  ukončit ji až po jedenácti minutách po základní hrací době. Podobně se prodlužovalo i po první půli, čistého času se tak hrálo 114 minut.

MS - skupina B:

USA - Wales 1:1 (1:0)
Branky: 36. Weah - 81. Bale pen.
USA: Turner – A. Robinson, Zimmerman, Ream, Dest (74. Yedlin) – McKennie (66. Aaronson), Adams (C), Musah (74. Acosta) – Weah (88. Morris), Sargent (74. H. Wright), Pulisic

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, Be. Davies – C. Roberts, Ampadu (90+5. Morrell), Ramsey, Ne. Williams (79. B. Johnson) – H. Wilson (90+3. Thomas), Bale (C), D. James (46. K. Moore)

Albion vstoupil do turnaje velmi razantně a odnesl to Írán. Druhé utkání katarského turnaje nabídlo 8 branek